ABD-İSRAİL MAŞASI OLMAK TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ!..
HİKMET SOFUABD-İSRAİL MAŞASI OLMAK TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ!..
HİKMET SOFU
 
İSLAM DÜNYASINA TÜRKİYE NASIL REHBERLİK EDECEK?
HAÇLILARI BÖLGEYE DAVET EDEREK Mİ?
Vesayetçi, Washington’la danışıklı politikalara son! Türkiye’ye şahsiyetli iç ve dış politika gerek!.. Türkiye’ye iktidar gibi iktidar gerek. Devlet gibi devlet gerek!..
Irak, Afganistan işgalinden ders alan, dünya kamuoyunda prestij kaybeden, ABD kamuoyu tepkisinden çekinen ABD’nin planı kendi elini yakmamak… Akıllı… Niye elini yaksın, maşa varken!..
Peki maşa olmak istemeyenler ne yapar? Kendi iktidarlarının ağzının içine mi bakarlar? İktidarları inandıklarını sandıkları kutsal değerlerden daha mı kıymetli? ‘Zalim sultan karşısında (durmak) hakkı söylemek’ emri yok mu?
 
‘VUR ÇEKİL OLMAZ!’ MIŞ...
Dün Başbakan Erdoğan şöyle demez mi:
Erdoğan, ABD’nin yapacağı Suriye'deki belirli hedefleri vurmaya yönelik hava harekatının tatmin edici olmayacağını söylüyor, şöyle diyor: "Şu anki görüntü öyle görünüyor. Kosova olayını sergilemeleridir aslolan. Yoksa 24 saatte uğra çekil bu olmaz."
Yani ey ABD, Suriye’ye gel, otur ve bir daha da kalkma!.. Bu nasıl bir davet, neyin daveti? Başbakan ne dediğinin farkında mı? Yoksa ayaküstü bir nutuk mu verdi?
 
ZALİMLER ELBETTE GİTMELİ, AMA NASIL?
Sakın Esed'i savunuyor diye düşünmeyin! Elbette Esed gibi, Saddam, Mübarek, Kaddafi gibi zalimlerin, diktatörlerin; Muaviye gibi koltuk kapıcıların karşısında dimdik durmak, yeri gelince o makamlardan indirmek her aklı eren rey sahibi insandan beklediğimizdir, ama!..
Ama bu kimyasal silahı kullanan Esed’in düşmanları, Suriye muhalefeti veya dış güçler olmasın sakın… 'Esed kimyasal silah kullandı, çoluk, çocuk 1300 küsür insan öldü' iddiasını ABD istihbaratı uydurmasın sakın!.. Irak için de uydurmuştu da, sonradan Irak'ın elinde kimyasal silahın bulunmadığı ortaya çıkmıştı. Meğer haberi ABD'nin Irak'ı vurmasına kamuoyu oluşturmak için CİA uydurmuşmuş hatırlayalım!
 
TÜRKİYE VE İSLAM DÜNYASI İÇİN YÜZ KARASI
Uydurmanın ardından ABD Irak'a girdi... Irak düzeldi mi? Yüzbinlerce insan öldü, hala ölmeye devam ediyor... Milyonlarca Iraklı anasız, babasız, eşsiz, evsiz kaldı. Iraklı kadınlar ‘karınlarındaki piçler için fetva istedi… Bu insanım diyen için, İslam dünyası için, Müslüman için, Türkiye için yüz karası değil mi? Irak düzeldi mi? Mısır, Libya düzeldi mi? Yoksa sömürge anlaşmaları uzatıldı mı?
Suriye vurulursa Suriye düzelecek mi?
Soru: İslam dünyasına, Türk dünyasına, dünyaya, Türkiye nasıl rehberlik edecek? Haçlıları bölgeye davet ederek mi?
 
TÜRKİYE'NİN SAVUNMASI KİMLERE EMANET SAYIN BAŞBAKAN?
Bu arada, Başbakan Erdoğan ve ekibi Türkiye’nin NATO toprağı olduğunu söyleyip duruyor ve Türkiye’nin savunmasını NATO’ya havale ediyor!.. Ne talihsiz bir açıklama!.. Elbette Türkiye NATO içinde… Ama keşke bu sözlerini Başbakan ve ekibi düzeltse…
Türkiye'yi kim savunacak, kim koruyacak Sayın Başbakan? Savunmayı NATO'ya havale ettiysek, ülkeyi yönetmeyi Washington'a havale etiysek vay başımıza geleceklere!
ABD katil-diktatör Saddam'ı devirip Irak'ın zenginliklerini emperyal sömürü şirketlerine hortumlatmak için uydurduğu bahaneleri -kimyasal silah bunlardan biri idi- şimdi de katil-diktatör Beşar Esed'ın yönettiği Suriye için uyduruyor!..
ABD Irak’a girdi, getirisiyle götürüsüne bir bakalım. Çözüm oldu mu? Suriye’ye girse çözüm olacak mı?
Peki çözüm nerde, nasıl, kimlerle?
“Allah, aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır.”
 
NEDEN TÜRKİYE, SURİYE'Yİ DÜZELTMEK İÇİN HAÇLI DÜNYASINA ‘SURİYE’YE MÜDAHALE YAP’ DER DURUR?
Suriye'ye veya başka bir Ortadoğu ülkesine demokrasi getirmek, adalet, hukuk getirmek için Türkiye'nin elinde askeri müdahale seçeneği dışında başka seçenek yok mu?
Türkiye, Ortadoğu’ya emperyalist güçleri bulaştırmadan, Ortadoğu’yu diktatörlerden kurtarmak için şimdiye kadar ne yaptı? Neler yapabilir? Nasıl rehberlik edebilir? Türkiye’yi yönetenler bunları hiç düşündü mü? Yoksa Batılılar, Kuzeyliler veya şunlar bunlar tarafından kulağına üflenenleri yapmakla bu iş berbat olur…
Dışarıdan yapılan zoraki dayatmalarla bir ülkeye demokrasi, hak, hukuk, adalet gelir mi? Birlik ve barış içinde, inanarak o ülkenin halkının, yönetiminin bu işin içine sokulması gerekmez mi?
Bir başka cevaplandırılması gereken soru da ABD veya Batılı devletlerin hedefi Bizim gibi Ortadoğu ülkelerini emperyal dev şirketlerin sömürü sahası haline getirmek mi yoksa adil bir yönetim mi?
 
BALDAN TALI MAŞA!..
Ha… Bir şey daha! Irak’tan, Afganistan’dan ders alan, dünya kamuoyunda prestij kaybeden, ABD kamuoyu tepkisinden çekinen ABD’nin planı kendi elini yakmamak…
Akıllı… Niye elini yaksın, maşa varken!..
Maşa: Suudi Arabistan, Ürdün, …, Türkiye!..
Kullanabilirse baldan tatlı…
Bölgenin insanlarını, iktidarlarını(!?), devletlerini(!?) tepe tepe kullan. Ne coni yansın, ne ABD prestij kaybetsin…
 
ABD-İSRAİL MAŞASI OLMAK TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ!..
Vesayetçi, Washington’la danışıklı politikalara son! Türkiye’ye şahsiyetli iç ve dış politika gerek!.. Türkiye’ye iktidar gibi iktidar gerek. Devlet gibi devlet gerek!..
Türkiye, Türk Milleti’nin aklıyla, Ankara’dan TBMM’den yönetilmeli… Bu Türkiye’ye içeride de, dışarıda da prestij kazandırır…
İşte o zaman ABD de, Rusya da, İsrail de diğerleri de Türkiye’yi adam yerine koyar!..
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.