İnsanlar hem umutlu, hem de beklenti içerisinde…
Beklenti, herhangi bir konuda olması istenilen veya umulan her türlü olaylar ve düşünceler içeren duygudur. Bir olayın sonunda olması beklenen, gerçekleşmesi istenen şey. Örneğin; iyi gitmeyen bir siyasi parti teşkilatının değişimi ya da çalışma biçimindeki hızın artırılması arzusu.

Umut; hasta için iyileşme, okuyan için mezuniyet ve işe başlama, öğrenci için sınavda yüz almasıdır. Siyasi parti için seçim kazanmasıdır. Umut genellikle iyi bir şeyin olabileceğinden doğan güven veya inanma, sanma duygusu olarak da tanımlanabilir.

İnsanın bazen çok beklentileri oluyor. Bu büyük beklentilerin sonucunda; hasta oldum az kişi aradı, doğum günüm oldu kutlayan ve hediye getiren az kişiydi, çok çalıştım çok az para kazandım gibi serzenişlerde bulunuruz. Çok olmasını umut edip, azla karşılaşmak ve küsmek.. Gelmeyene gitmek, aramayanı aramak, sormayanı sormak ve beklentilere girmeyip küsmemek. Doğru olanı küsmemek.

Küstüğünle; beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın bitmesi demektir. Çağrılmayı ummuyorum, çağrıldığımda da katılmaya özen gösteririm diyebilmeliyiz.  Sevgi, saygı, vefa, dostluk hakimiyeti için umduklarınızı rafa kaldıranlardan olmalıyız.

Yıllarca siyaset yapmış hiçbir liderin göze alamadığını Tayip Erdoğan almıştır. 17 yıldır iktidar olmanın yıpranmışlığından söz etmiş, her türlü birimlerinde yorgunluk ve gevşeklik olabileceğini üstelik kamuoyu ile paylaşarak konu edebilmiştir. Bu da O’nun farklı lider olmasındaki farkını ortaya koyuyor. Devamı gelirse siyasette bir yeniliktir bu.

2021 yılında Ak Parti kongreye gidecek. Bu amaçla da çalışmalara başlandı sanırım. İşte bu amaçla Mersin’de, teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Mersin ilden başlayıp sırasıyla tüm ilçe teşkilatlarını ziyaretinde, Anamur her zamanki gibi en uzak oluşuyla en son ziyaret edilen ilçe oldu.

İlçe teşkilatından çekilen mesajda akşam 20.30 gibi ziyaretin gerçekleşeceği ifade ediliyor ve katılımın çok olması için herkes davet ediliyordu. Çok erken saatlerde merkez ve köylerden katılımın her zamankinden fazla olduğunu gördük. Ama Kandemir ve beraberindeki kalabalık heyet söylenen saatten sonra Anamur’a gelebildiler.

Bu toplantıya Erkan Kandemir ile birlikte, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Mustafa Köse ve Abdulkadir Özel, Akdeniz Bölge koordinatörü Alim Tunç ve Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın katıldılar.

Bu toplantıların amacı nedir?
31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre millet Ak Parti’den/Cumhur İttifakı’ndan vazgeçmedim dedi. Zira %53 oy oranıyla belediyelerin çoğunluğunu kazandı. Ancak; Ankara, İstanbul ve Antalya büyükşehir başkanlıklarında durum ilginçti. Başkanlığı CHP’ye veriyorum ama uygulamadaki alınan kararların alındığı meclisi sana veriyorum dedi. Zira Hemen hemen tüm ilçeler Ak parti’de. Böylece Meclisin üyelerini muhalefet olan Ak Parti’ye verdi. Yani senden vazgeçmiyorum; icrayı sana veriyorum ama uyarıyorum tedbirini al dedi.

Anamur’daki Teşkilat Başkanı Kandemir’in ziyareti, akşamın çok geç saatlerinde olmasına ve uzun süre beklenilmesine rağmen katılım çoktu ve heyecan vardı. Önceki toplantılardan farklıydı. Ben öyle gözlemledim. Ve bu önemli..
Toplantıda söz alıp konuşanların ve Başkan Kandemir’in konuşmalarından bahsetmeyeceğim. Zira basın bunu en ince detaylarına kadar yayınladı. Buradaki esas amaç heyecan, hız ve kongrelere katılımdı. Maksat hasıl oldu.

Toplantı sonrası yönetimdeki üç arkadaşla birlikte sohbetimizde, arkadaşlara farklılığın nedenini sordum. Bu toplantı için herkese ulaşılmaya çalışıldığını, birebir telefonla arananların olduğunu ve bütün üyelere mesaj çekildiğini anlattılar. Anladım ki, bu kez iyi hazırlanılmış. Öyleyse kardeşim, hareket ve heyecan için fazla çalışmak lazım. Ben bunu böyle yorumluyorum.

Çok kişinin akşamın geç saatlerine kadar bekleyip toplantıya katılması, bana şu yorumu da yaptırıyor: Ankara ve İstanbul yerel seçimleri için yaptığım yorum Anamur için de geçerli. Ak Parti umut edilen, kendinden çok beklentisi olunan  ve herkesin umudu olan bir parti. Ve herkesin umudu oldu. Çok siper aşıldı, hizmet yapıldı. Ama bir siper aşıldıkça gönül başka siperde beklentisiyle; Ak Parti senden vazgeçmiyoruz ama eksik kalan beklentilerimize cevap veriniz demek istediler. Acaba Anamur Teşkilatı’na da bunu mu dediler? Diye düşünüyor ve çalışalım kardeşim diyorum. Durmak yok yola devam, daha çok ve hızlı çalışalım dedi vatandaş.
Hoş kalın. Aralık 2019, Anamur. İsmet Kadıoğlu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yorumcu 2 yıl önce

ak parti türkiyenin umudu, komşu ülkelerin umudu, islam ülkelerinin umudu, türk coğrafyasının umudu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.