AKP’DE OLAYLARA BOP GÖZLÜĞÜ DIŞINDA BAKACAK KAPASİTE LİDER VAR MI?
HİKMET SOFU
 
EMPERYALİST BOP /BİP PROJELERİ VE KUKLA DEVLETÇİKLER
Yıllardır, adım adım pkk bu hedefi gerçekleştirmek için uğraşırken; Osman Baydemir ve benzerleri yıllardır, "Erbil merkezli bir Kürt devleti kuruldu, ... Kamışlı merkezli bir Kürt devleti ... kurulacak, … bunlar birleşecek" derken (sormak lazım 'Kürt devleti mi yoksa emperyal kukla bir pkk devleti mi?' diye ve hatırlatmak lazım İsrail meclisi -Knesset-'in girişindeki 'Nilden Fırat'a' işgalcilik-yayılmacılık hedefini ve de İslam dünyasını ve Türk dünyasının haritalarını yeniden çizen BOP'u, Irak’ı, Suriye’yi, Mısır’ı, Libya’yı yakıp kavuran ‘Arap Baharı’nı ve sormak lazım bir daha, 'Kurulacak olan kukla devlet / devletçikler kimin devleti? Kimlere hizmet edecekler?’ diye…
 
BU KÜÇÜK KÜÇÜK DEVLETLER KİMİN İŞİNE YARAR?
Haaa / Hımmm… Bu arada sokuşturalım söz buraya gelmişken: Binlerce planı vardı emperyal sömürgecilerin elinde biri de dünyayı şehir devletçiklerine çevirmek ve daha rahat ve masrafsız sömürmek üzerine…
Bir dürtme daha: Sayın Aykut Edibali, Bayrak dergisinin 1272. sayısının başyazısında İngiliz tarihçi Arnold Tonybee’nin şöyle dediğini yazmıştı:
“Toynbee, Yunan isyanı ile ilgili olarak, “İmparatorluğun en saygın gayri Müslim topluluğu olarak üç kıtaya yayılmış bir cihan devletinde, Fatih’ten bu yana imparatorluğu yöneten bir sınıf olmaktan çıkıp Mora gibi verimsiz bir yarımadada yaşamaya razı olmak büyük bir yanlıştır.” demektedir.”

İKTİDARLARI UYANDIRAMADIK(!?)
Senelerdir gelmiş geçmiş iktidarları ve son 13 yıldır da AKP iktidarını uyarmak için çırpınıp duruyoruz. Ama AKP’de olaylara BOP gözlüğü dışında başka gözle bakacak, anlayacak ve emperyal güçlere ‘yaptıklarının yanlış olduğunu anlatacak, ikna edecek’ bir kapasite var mı?
Emperyalist güçler Ortadoğu’yu etnik milliyetçilik ateşi ile yakarak sömürmek istiyor!.. Ortadoğu milletleri uyanın!..
 
‘ORTADOĞU MİLLETLERİ UYANIN!’
Yukardaki cümledeki bu ifadeler, ‘ORTADOĞU MİLLETLERİ UYANIN ve ETNİK MİLLİYETÇİLİK ATEŞİNİ DURDURUN!..’ başlığı o tarihlerde Bilge Lider Aykut Edibali’nin bir başyazısının başlığı idi, sohbetlerinin konusu idi... Ve çıkan bir Çınar dergisinin de kapak manşet yazısı idi, Bayrak dergisinin, Egemen Milletin Sesi’nin de yazı konuları …

 
AKP TROLLERİNE ‘DUR! SUS! ARTIK YETER!’ DİYELİM
AKP trolleri aklı bir kenara bırakıp sorumsuzca fanatikçe -tarihe ve millete hesap vereceklerini düşünmeseler bile hiç olmazsa ahiret günü Allah'a hesap vereceklerini düşünmeleri gerekmez mi?- AKP reklamları yapmaya devam ededursunlar o şatafatlı reklamlara, paralara, makamlara kanmayacak, AKP masallarına ‘ARTIK YETER!’ diyecek, UYANACAK ve ÇEVRESİNİ UYANDIRACAK KAHRAMANLAR NEREDE?(16.5.2015)
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.