HİKMET SOFU
Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunan Türkiye Barzani’nin bu tutumunu da mı görmezden-duymazdan mı gelecek acaba? Irak’ın da toprak bütünlüğünü savunmuştuk ama işte Erdoğan’a zıbaran Barzani…
Yoksa Barzani ile ortak mı hareket ediyor Barzani’ye ‘kak’ (abi) Mesud diyen Davutoğlu? Ankara ve İstanbul’da ayaklarına kırmızı halılar serilerek karşılanan Barzaniler pkk konusunda da ipe un sermişlerdi hiç utanmadan…
Yoksa Barzani, Erdoğan ve Davutoğlu’nu ekti mi?
Barzani Irak’tan sonra Suriye’ye de el attı ve dayıları ve ayıları sayesinde dur durak bilmiyor…
Barzani 9-11 Temmuz’da Erbil’de bir araya getirdiği birbirleriyle kavgalı Suriyeli Kürt liderleri anlaştırıyor ve bir ‘Yüksek Kürt Konseyi’ oluşturuyor.
Bunun sonu nereye, dilimiz varmıyor, söylemeye…
BARZANİ, SURİYELİ KÜRTLERE ASKERİ EĞİTİM VERİYORMUŞ
ntvmsnbc’nin 24.7.2012 tarihli haberine göre, Mesud Barzani, Suriyeli Kürt gençleri, Suriye'deki Kürt bölgesini korumak için eğittiklerini söyledi. Katar merkezli El Cezire televizyonuna konuşan Mesud Barzani, "Suriye'den kaçan bir grup Kürt gencine eğitim verildi. Biz bu konuya doğrudan müdahil olmadık ama Kürt gençlere eğitim verildi" demiş.
‘KÜRT ULUSAL KONSEYİ İLE BATI KÜRDİSTAN KONSEYİ ORTAK YÖNETECEK’MİŞ
PKK’nın Suriye kolu olarak bilinen PYD (Demokratik Birlik Partisi) ülkenin kuzeyinde Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Kamışlı, Kobani, Amude, Efrin, Terbaspi, Ayn El Arap ve Derika kentlerinin Kürt grupların oluşturduğu Suriye Kürtleri Ulusal Konseyi’nin yönetimine geçmiş. Kürt Uzlaşma Partisi lideri Fevzi Şanghal “Suriyeli Kürt gruplar arasında 11 Temmuz’da imzalanan Erbil Anlaşması’na göre Kürt Ulusal Konseyi ile Batı Kürdistan Konseyi bu bölgeleri ortak olarak yönetecek” demiş.
KOÇAR’DAN ERDOĞAN’A TEHDİT: ‘KARŞILIK VERİRİZ’
PYD liderlerinden Hüseyin Koçar ise Başbakan Erdoğan’ın Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt oluşumuna fırsat vermeyiz şeklinde algılanacak açıklamalarına cevap olarak “Kürt güçleri, Özgür Suriye Ordusu’ndan gelen teklifleri reddetmiş ve Kürtlerin kendi bölgelerini kontrol edeceğini ilan etmiştir. Türkiye bu duruma müdahale etmesin. Karşılık veririz” tehdidini savurmuş Sayın Erdoğan’a.
Bu arada yüzleri örtülü silahlı kadın örgüt militanları sokaklarda devriye gezmeye başlamış. Twitter’da ‘Bağımsız Kürdistan’ kampanyası başlatılarak fotoğraflar dünyayla paylaşılmış.
SURİYE’DEKİ HALKLARIN GELECEĞİ NE OLACAK?
Peki Türkiye, ısrarla dillendirdiği Suriye halklarının Esed sonrası geleceğini teminat altına almak için gerekli çalışmaları yaptı, tedbirleri aldı mı? Bunun çalışmasını Suriye’nin üzerine abanan emperyal güçlerle yapmış mı? Arapların, Türkmenlerin, Kürtlerin değişim inanç gruplarının parçalanmadan bir arada birlikte mutlu yaşamasını garanti altına almış mı? Diğer halkaların geleceğini teminat altına almış mı? Suriye’nin bölünmemesi için elinde hangi garantiler var?
Barzani’nin emperyal uydu Kürt konseyi(!?) ve Kürt birliğine(!?) karşı ne yapıyor?
Anlaşılıyor ki Barzani liderliğinde Erbil’de toplanan Kürtler Suriye’nin kuzeyinde de bir Kürt oluşumu için kolları sıvamış görünüyor. Bu oluşum ne kadar Kürtlerin hayrına olacak, ne kadar emperyal sömürücülerin hayrına olacak gün gibi aşikar!
Peki Türkiye Suriye Türkmenlerinin haklarını, hukuklarını nasıl koruyacak, Türkmenleri ileri yüzyıllara nasıl taşıyacak? Türkiye Suriye Türkmenlerinin de Irak Türkmenlerinin de haklarını korumak ve kollamak zorunda…
OSMAN BAYDEMİR’İN AKLI BAŞINDA MI?
Gelelim Diyarbakır gibi bir şehrin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürütme görevi verdiğimiz Osman Baydemir’e…
Osman Baydemir, Güneydoğulu gazetecilere verdiği iftar yemeğinde Ortadoğu’yu kan gölüne çevirecek bir emperyalist planı dillendirmiş. ABD’nin bile -birkaç Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu tarafından sıkıştırılınca- bir kendini bilmez albayın hayali planları dediği BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) kanla çizilen sınırlar projesinin uşaklığını yapıyor Baydemir, hem de Türk Milletinin, Türk devletinin imkanlarıyla… AKP iktidarında ve Başbakan Erdoğan’da ise sessizlik hakim. Tabi şimdilik…
BAYDEMİR’İN DÜNYASINI DA AHİRETİNİ DE CEHENNEME ÇEVİRECEK PROJE
Yanlış anlaşılmasın! Sadece Baydemir’in dünya ve ahiretini değil, bizim de, bölgedeki tüm insanların da (Türk, Kürt, Zaza, Arap, Acem, …) hepimizin hayatını cehenneme çevirecek, bölgeyi etnik milliyetçilik ateşiyle yakıp kavuracak, öteki dünyada da hesabını veremeyeceğimiz bir emperyalist projeden bahsediyor Baydemir. İşte Baydemir’in kavmiyetçilik ateşi kokan birkaç kof lakırdısı:
“Kuzey Irak’ta özerk bir Kürdistan kuruldu. Başşehri Erbil’dir.
Kuzey Suriye’de özerk bir Kürdistan kuruldu. Başşehri Kamışlı’dır.
İran’da da özerk bir Kürdistan kurulacak. Başşehri Mahabad olacak.
Türkiye’de de bir özerk Kürdistan kurulacak. Diyarbakır’ın ismi değiştirilerek “Amed” yapılacak. Başşehir Amed olacak.
Bu 4 başşehir Avrupa Birliği’nde olduğu gibi yanlarına Ermenistan ve Ürdün’ü de alıp, sınırları da kaldırarak ‘ortak para birimine’ geçecek ve ‘Büyük Kürdistan Birliği’ hayat bulacak.”
ALLAH’IM, BİZİ UYANDIR VE BİZE DEVLET VER!..
Ne diyelim, iktidar değiliz ki ağzının payını verelim. O zaman iktidarı bari göreve çağıralım, Kürt aklı erenlerini göreve davet edelim.
Ve de Allah’a dua edelim: Allah’ım içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme. Etnik milliyetçilik ateşi ile bizi, ülkemizi, bölgemizi, milletimizi yakma. Bizi uyandır ve bize devlet ver!..
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.