'BAŞBAKAN ERDOĞAN DA İSTİFA ETMELİ...'
BAKANLIKTAN VE MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDEN BAYRAKTAR: 'BAŞBAKAN ERDOĞAN DA İSTİFA ETMELİ...'
Oğulları, rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in sabah saatlerinde görevlerinden istifa etmesinin ardından beklenen diğer istifa da geldi bir farkla, sadece bakanlıktan değil, milletvekilliğinden de: Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da NTV'de katıldığı canlı yayında bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı.
NTV canlı yayınına katılan Erdoğan Bayraktar'ın bakanlık ve milletvekilliğinden istifa açıklamasındaki, sözler çok anlamlı ve manidar. Bu açıklama şöyle:
“17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yoktur. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir.
Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle 'istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Soruşturma dosyasında, etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı.
Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.
Bize bugün iki metin gönderildi, bir istifa metni, bir deklarasyon metni. Ben tabi ki partimi rahatlatmak isterim. Ama böyle bir durumda bu işin yanlış olduğunu düşünüyorum. Ve hayırlı olsun diyorum.''
 
İDRİS NAİM ŞAHİN AKP’DEN İSTİFA ETTİ
Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar'ın bu sabah (25.12.2013) istifasının ardından akşama doğru bir istifa haberi de eski İçişleri Bakanı ve AKP Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin’den geldi.Şahin istifa dilekçesinde şöyle dedi:
“Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum. Ne var ki son dönemde artan bir şekilde ülke ve millet varlığı ve çıkarları ile uyuşmayan; milli değer anlayış ve duyarlılıklarla örtüşmeyen; ulusal bütünlüğü güçlendirici olmayan söylem, politika ve uygulamalara tanık olunmaktadır.
Yerel ve genel politikaların oluşumunda ve uygulanmasında “Ortak Akıl” ve toplumun samimi istem ve beklentilerini dikkate almak yerine özel akıllı kişiler ve/veya sorgulanabilir anketlere itibar eden bir yönetim tarzının benimsendiği görülmektedir. Hükümet etmede, niyetlerinden emin olunmayan bürokratik ve politik dar bir oligarşik kadronun tavsiye, yönlendirme ve etkinliğinin tercih edildiği anlaşılmaktadır.
 
BÖLÜCÜ ÖRGÜT İLE YÜRÜTÜLEN SÜREÇ ÇÖZÜLME HAYALCİLERİNE FIRSAT VERDİ
Bölücü terör örgütünün unsurlarıyla yürütülen ancak milli vicdan ve haysiyeti inciten ve mevzu hukuku zorlayan sürecin çözüm özelliği belki istenmeden çözülme hayalcilerine fırsat ve olanak sağlar duruma evrilmiştir.
Emniyet teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkında düzenleme ve değerlendirmeler; akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunmamaktadır.
Tüm bu politika ve uygulamalar ne yazık ki toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlığa dönüşmektedir.
Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.