CUMHURBAŞKANI GÜL VE KADİR TOPBAŞ’I TEBRİK!
ERDOĞAN, SADECE AKP’LİLERİN BAŞBAKANI DEĞİLDİR!..
HİKMET SOFU
“% 50’yi zor zaptediyorum” diyen Başbakan Erdoğan’ın aksine “Taksim’de AVM yok, otel yok, rezidans yok” diyerek nihayet ‘mesajı aldığını’ göstermek lütfunda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ı tebrikler…
 
CUMHURBAŞKANI GÜL: ‘MESAJ ALINMIŞTIR’
Başbakan Erdoğan İstanbul’da başlayıp bütün yurdu sararak 9 gündür devam eden ve maalesef Hatay’da bir sivil vatandaşımızı, Adana’da bir polis memurumuzu da kaybetmemize yol açan Taksim’deki ‘Gezi parkı olayları için “% 50’yi zor zaptediyorum” diyerek Cumhurbaşkanı Gül’ün olumlu tavrına rağmen ‘Başbakan’ın dediği olur!’ ‘Ben seçilmişim, çoğunluğum’ inadını sürdürerek krizi anlayamama, herkesi kucaklayıcı demokrasi anlayışını gösterememe zaafına devam ediyor!..
Oysa bu olaylar AKP’ye karşı yıllardır biriken toplumsal enerjinin beklenen grizu patlaması: “Artık yeter!.. Erdoğan ve AKP iktidarı kendilerinden başkasına bakmıyor, başkasını dinlemiyor! Kamuya iş yeri kiralamalarından başlamak üzere ve kamuya işe alımlarda bile insanlar zorla AKP’ye üye yapılıyor. Üye olmazsa iş de yok, gayri menkulü de kiralanmıyor…”
Ve Sayın Başbakan bütün bu nazik kibar uyarılara da ikazlara da kulak tıkıyor. Grizu patlamamalarına karşı, karşı suni grizu patlatmaları gündemde…
 
‘DEMOKRASİ DEMEK SADECE SEÇİM DEMEK DEĞİLDİR’
Cumhurbaşkanı ne güzel söyledi: “Mesaj alınmıştır.” “Bu çerçeve içerisinde demokrasiler dediğimizde demokrasilerle tabi ki seçimlerle halkın iradesi ile her şey ortaya çıkar. Ama demokrasi demek sadece seçim demek de değildir. Seçimlerin dışında da farklı görüşler, farklı durumlar, itirazlar varsa bunların da çeşitli yollarla dile getirilmesinden daha tabi de bir şey olamaz. Barışçı gösteriler de tabi ki bunun bir parçasıdır.”
“İyi niyetli olarak verilen mesajların hepsi alınmıştır,. Bunların muhakkak ki günü geldiğinde gereği de yapılacaktır. Zaten bunun işaretini de eminim ki hepiniz görüyorsunuz. Yalnız, bundan sonra artık dikkatli olmak gerektiğine inanıyorum. Hepimizin tecrübeleri şunu göstermektedir ki, maalesef bu tip toplumsal olayların neticesinde illegal örgütler devreye girerler ve onlar esir alırlar ve çok yanlışlara sokarlar. Buna hiç müsaade etmemek gerekir.”
“Bir ülke ‘ben mükemmelim’, diyorsa ondan korkacaksınız. ‘Eksiklerim var, bunları gidereceğim’ diyorsa direksiyonda emniyetli şoför var, demektir”
 
MADEM MİLLET HAKLIYDI NİYE DİRETTİNİZ? BU OLAYLARA VESİLE OLDUNUZ?
Arınç nihayet güzel bir söz söyledi: “Topçu kışlası Kışlası diye bilinen yerde bir betonlaşma olacağı, burada alışveriş merkezi kurulacağı bilgisini edinen yurttaşlar, yurtseverliğin gereği olarak eylem başlattı. Bu eylemler meşrudur, haklıdır ve doğrudur.”
Ama bu itiraf geç değil mi Sayın Arınç? Atı alan Üsküdar’ı geçmedi mi? İki vatandaşımız hayatını kaybetmedi mi? Yüzlerce vatandaşımız yaralanmadı mı? Milyonlarca liralık tahribat yapılmadı mı? Ve ticari zarar, yurtdışından gelecek binlerce yolcunun bilet iptalleri, ekonomik zarar, borsada çöküş… Bunlar sizin iktidarınızın inadı yüzünden değil mi Sayın Arınç? Bunu Başbakan Erdoğan’a anlatacak bir babayiğit yok mu aranızda?
Taksim Gezi olayları ile ortaya çıkan bu toplumsal enerjinin dış güçler ve onların maşaları tarafından kullanılmasına hem gösterilere katılarak demokratik haklarını kullanan vatandaşlarımız, halkımız, sivil toplum kuruluşlarımız hem de siyasi partilerimiz, hem de iktidar asla yardımcı olmamalı. Bu konuda en büyük iş de iktidara düşmekte.
Milletin haklı tepkilerini millet düşmanı, birlik düşmanı, kardeşlik düşmanı hainlerin hain emellerine alet etmelerine müsaade edilmemeli, fırsat verilmemeli…
 
ERDOĞAN, SADECE AKP’LİLERİN BAŞBAKANI DEĞİLDİR!..
Hele hele böyle bir olayın patlak vereceğini “iki-üç ay önceden istihbarat almıştık” diyen Sayın Başbakan daha hassas ve dikkatli olmak zorunda… Her an patlamaya hazır grizu patlamalarına karşı da önceden planlanmış tedbirleriyle hazırlıklı olmak zorunda…
Unutulmamalıdır ki insanlar makamlarda geçicidir. O makamın hakkını verenler kazandırır ve kazanır, veremeyenler hem kendileri kaybeder, hem ülkeye ve millete kaybettirir…
Sayın Başbakan Erdoğan, üslubundan başlamak üzere, konuşmasıyla ve icraatlarıyla sadece AKP’lilerin değil, tüm Türkiye’nin başbakanı olmak zorundadır… Biraz daha özen, dikkat, nezaket, birleştiricilik, kardeşlik, barış ve hassasiyet… Ötekileştirmeye, kutuplaştırmaya, tahrike hayır!..
Sayın Başbakan Erdoğan, 10 senedir sadece AKP Genel Başkanı değildir. Aynı zamanda Türkiye’nin başbakanıdır. Ve bir genel başkan gibi değil bir başbakan gibi davranmak ve tüm halkı kucaklamak zorundadır…
Aksi halde hep beraber kaybederiz… Ülkemiz kaybeder, vatandaşımız kaybeder, biz kaybederiz!..
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.