HERKESİ KAZANDIRACAK BİR SEÇİM SİSTEMİ YOK MU?

“Bir suda iki balık kavga ediyorsa oradan beş dakika önce bir İngiliz geçmiştir” (Kızılderili atasözü)

Medeniyetler tarihine, medeniyetlerin geçmişlerine ve bugününe bir bakalım:

Avrupa’da mezhep savaşlarında milyonlarca insan katledildi. Amerika ve Afrika’daki soykırımlarla insanların soyları kurutuldu.

1. ve 2. Cihan harplerinde milyonlarca insan öldürüldü.

Afrika, Asya, Avustralya, Antartika ve Amerika kıtalarının zenginlikleri, Kutuplar ve Okyanusların derinlikleri egemen güçlerce insafsızca sömürülüyor ve buraları sömürmek bir hak(!?) ve bir maharet(!?) kabul ediliyor…

Batı medeniyetinin lideri ABD’de bile hâlâ renklere tahammül etme seviyesine çıkılamadı. Bütün renklerin yaratılıştan eşit haklara sahip olduğu gerçeği İslam medeniyeti dışında hiçbir medeniyette maalesef kabul görmüyor. Sonradan gelip Amerika’yı işgal edenler, ‘Apaşiler’i ve yerlileri tüketti, şimdi de sokaklarda siyah insan avlıyorlar!..

Batı medeniyeti eline geçirdiği ilmi, bilmi, teknolojik, ekonomik, askeri tüm imkanları milletinin ve dünyadaki bütün insanların faydasına sunacağı yerde bir avuç tröstün bencil zalim iradesine teslim ediyor…

Bugün bütün dünyada insanlar bu tröst eliyle zevk-sefa, köle işçilik, ahlaksızlık, içki, uyuşturucu, kumar, fuhuş, sömürü zulmünün anaforunda çırpınıyor…

SORUNUN ÇÖZÜMÜ; MÜSLÜMAN İÇİN ÇARE ‘İSLAM RÖNESANSI.’ MÜSLÜMAN OLMAYAN İÇİN ÇARE İSLAM…

31 MART 2019 SEÇİM MEYDAN SAVAŞI

Ve Batı medeniyetinin esir aldığı yürekler, beyinler bugün Türkiye’de geçmiş seçimlerde olduğu gibi 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerini de bir savaş ortamına çevirmişler bir birleriyle kıyasıya kavga edip duruyorlar! Sanki meydan savaşı veriyorlar! 31 Mart Yerel Seçim Meydan Savaşı! KOLTUK KAPMA SAVAŞI!..

Kavga konusu bir cevizin içini bile doldurmayacak boş boş olduğu kadar da zararlı ve zehirli bir koltuk kavgası!..

Seçimlere bir ilim, irfan, hak, hukuk, adalet, ahlak, erdem, karakter kazandırmalıyız!

Siyasilerimiz bir birini denetlerken, uyarırken, eleştirirken, hesap sorarken; biri birini düzelten, yıkayan eller gibi olmalı, insan gibi davranmalı!

Edibali’nin deyimiyle “Siyaseti ibadetin kardeşi yapmalıyız!..” “Şeytani değil, Rahmani siyaset”

HERKESİ KAZANDIRACAK BİR SEÇİM SİSTEMİ ŞART!..

Seçenin de, seçilenin de, seçilemeyenin de kazanacağı bir seçim! Edebi, erdemi, ahlakı, hukuku, adaleti olan seçim!..

Gelin hiç olmazsa bu seçimden sonra milletçe ele ele verelim böyle bir seçimin temellerini atalım!..

Beldemiz, kamu kurumlarımız ve ülkemizin yönetimini çalışkan, ilim, erdem, ahlak, ehliyet sahibi insanlara teslim edecek bir seçim sisteminin temellerini atalım!

Seçim yasalarını, YSK yasalarını, siyasi partiler yasasını yeni baştan adam gibi yapalım ve uygulayalım!..

      

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.