SAYIN BAŞBAKAN NE DEMEK İSTEDİ: BAYRAĞI İNDİREN İNDİRİLECEK Mİ, İNDİRİLMEYECEK Mİ?
HİKMET SOFU
 
BAYRAK KONUSUNDA SAYIN BAŞBAKAN NE DİYOR?
Sayın Başbakan şöyle diyor: ‘Bayrağı indireni … indireceksin!..’, ‘Eğer o maşa o sırada vurulursa, terör örgütü ve HDP onun üzerinden kitleleri tahrik edecekti. … O hain vurulsaydı, Doğu ve Güneydoğu karıştırılacaktı.’
Arınç: Genelkurmay hükümetin siyasi iradesine bağlı olmasaydı bayrağı indirene cezası orada verilirdi…
 
BAŞBAKAN BUNU MU DEMEK İSTEDİ: ‘BAYRAĞI İNDİRENİ … İNDİRECEKSİN!..’
Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığında Türk bayrağının gönderden indirilmesiyle ilgili olarak, Anadolu Ajansı (aa)’nın geçtiği haberlere göre aynen şunları söylüyor:
"Şimdi çıkacak birisi garnizonun duvarlarını aşacak. Ondan sonra Türk bayrağını indirecek, o Türk bayrağını indirirken orada olan görevliler seyredecek. Neymiş, çözüm sürecini sekteye uğratmayalım. Ne demek ya? O garnizonun içine girip de bayrağı indireni, orada her halükarda neyse alacaksın, indireceksin gereğini de yapacaksın. Herhalde ben Ankara'dan gelip o bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim, oradaki görevli bunu indirecek. Burada çözüm süreci, böyle bir şey olmaz. Böyle bir şey olmaz. Bunun gereği neyse onu yapmaya mecbursun. Askerin burada bahanesi olamaz. Polisin burada bahanesi olamaz, gereği neyse onu yapacağız."
 
BAŞBAKAN BUNU MU DEMEK İSTEDİ: ‘EĞER O MAŞA O SIRADA VURULURSA, TERÖR ÖRGÜTÜ VE HDP ONUN ÜZERİNDEN KİTLELERİ TAHRİK EDECEKTİ. … O HAİN VURULSAYDI, DOĞU VE GÜNEYDOĞU KARIŞTIRILACAKTI.’ Yani bayrağı indireni indirmeyeceksin…
Anadolu Ajansı (aa)’nın geçtiği haberlere göre Başbakan Erdoğan yine aynı konuda şunları söylüyor:
… "Yazılan senaryo çok açık, eğer o maşa o sırada vurulursa, terör örgütü ve HDP onun üzerinden kitleleri tahrik edecekti ama bu alçakça eylemi gerçekleştirdiğinde de MHP, CHP, paralel basın, malum medya tarafından bayrağın indirilmesi bir fırsat olarak kullanılacaktı. O hain etkisiz hale getirilmedi, beklendiği gibi bayrağımıza yapılan saldırı bir nefret ve ırkçılık vasıtası olarak kullanılmaya başlandı. MHP ve CHP hemen istismara başladılar. Çözüm sürecinden zaten rahatsız olan paralel medya ve diğerleri ırkçılık akan manşetlerini hemen devreye soktular. O hain vurulsaydı, Doğu ve Güneydoğu karıştırılacaktı."
 
BAŞBAKAN UYDURMA TUTANAĞA NEDEN SEYİRCİ KALDI?
ESENDERE’DE İNDİRİLEN BAYRAK UYDURMA TUTANAKLA DÜŞMÜŞ GÖSTERİLMİŞ…
Tam bir buçuk yıl önce 7 Aralık 2012 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Star Ana Haber bülteninde canlı yayına katılıyor ve Hakkari Esendere sınır kapısında bayrak indirilmesini şöyle gündeme getiriyor:
“Bayrak tartışmasıyla ilgili Başbakan'a bir soru sormak isterim. Esendere Sınır Kapısı'nda Türk bayrağı indirildi mi indirilmedi mi? Kaç gün indirildi ve Başbakan ne yaptı?
Esendere'de 3 gün boyunca bayrak indirildi. Oradaki bayrak neden 3 gün çekilmedi? Sayın Başbakan'ın bayrak sevgisini öğrenmek istiyorum. Bayrak çekilmediği zaman Başbakan kimdi, gümrükten sorumlu bakan kimdi, vali kimdi? Bunların sorgulanması lazım.”
10.6.2014 parti meclisinde Kılıçdaroğlu, Esendere’de bayrak indirilmesi ile ilgili olarak şöyle diyor: “Esendere Sınır karakolunda da bayrak indirildi. Bunu açıkladım, çünkü elimde tutanak vardı, bayrak indirilmişti, pek çok yere de haber verilmişti. 7-8 memur tutanağa bağlamıştı. Açıkladıktan sonra o memurları Ankara’ya getirdiler. Eski tarihli tutanak tutturup, aşırı rüzgardan bayrak düşmüş. Bunların bayrağa falan saygısı yok. Bayrağa saygısı olan adam zaten böyle konuşmaz.”
 
BAHÇELİ: HÜKÜMET ASKERE ÇUVAL GEÇİRDİ
MHP lideri Devlet Bahçeli, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nda Bayrağımızın indirilmesi ile ilgili olarak suçu iktidara yükledi. Şöyle dedi Sayın Bahçeli: “AKP hükümeti devletin elini tutmuş, askerin ve polisin başına bizzat, kasten müzakere çuvalı geçirmiştir.”
 
ARINÇ: GENELKURMAY HÜKÜMETİN SİYASİ İRADESİNE BAĞLI OLMASAYDI BAYRAĞI İNDİRENE CEZASI ORADA VERİLİRDİ
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 9 Haziran akşamı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün yerel medyaya ilişkin ödül töreninde bir gerçeğin altını çiziyor. Asker siyasi iradenin emrinde… Arınç’ın Bayrağımızı indirenin neden indirilemediğini açıklayan sözleri aynen şöyle: “Hayırlı bir yola çıkmış hükümeti kimse diz çöktüremez. Bunların hepsini bir saatte toplamak hepsinin iki saatte cezasını vermek mümkündür. Ama sabrediyorsak süreci baltalamaya çalışanların amaçlarına bir an önce ulaşmamaları içindir. Biraz daha sabırlı olacağız. Asker elbette görevini yapacak. Güvenlik güçleri görevini yapacak. Genelkurmay Başkanlığı’mızın açıklaması fevkalade dikkatli okunmalıdır: ‘Sabırla olayları takip ediyoruz.’ Yoksa bayrak direğine çıkmaya çalışıp da o bayrağı oradan yere indirmeye cüret eden insana herhalde cezası orada verilebilirdi eğer sabır olmasaydı. Eğer hükümetin siyasi iradesine bağlılık olmasaydı.”
 
ATALAY: ‘BİZİM TALİMATIMIZDIR O’
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, geçen hafta Diyarbakır’da düzenlenen ‘çözüm çalıştayı’nda şöyle diyor: “Bölgede yol kesmeler başladı. Bunları anlamakta zorlanıyoruz. Güvenlik birimlerimiz çözüm süreci hassasiyeti nedeniyle çok temkinli, dikkatli davranıyor. Çünkü bizim talimatımızdır o.”
 
YORUM SAYIN OKURLARIMIZA KALDI
Bayrak haberini başlıklar hariç siz saygıdeğer okurlarımıza hiçbir yorum katmadan verdik… Yorum siz arif okurlara kaldı… İster sayın başbakanımızı haklı görün göklere çıkarın, ister istifaya davet edin. Karar sizin…
Bu arada, Bayrağımıza hassasiyetle sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve partilerimize teşekkürler…
Hikmet’in ne diyeceğine gelince, Sayın Başbakanımızın bir bildiği var ki indirilen bayrak konusunda bile bu kadar zorlanıyor. Ne deyip, ne edip, ne yapacağı konusunda tereddüt ediyor… Ama vatandaş, millet, ülke, devlet zorlanmaya gelmez… En iyisi mi Ömer Seyfettin’in diyet hikayesinde olduğu gibi, ‘al diyetini!..’ deyip basın istifayı kurtulun Sayın Başbakanım… 12 senelik ülke yönetiminin vebali sevabı size yeter de artar bile…
 
SON SÖZ: ŞEHİTLER EMANETİ HİLAL VE YILDIZLI AL BAYRAK BU TOPRAKLARDA KIYAMETE KADAR DAHA DA YÜKSELEREK DALGALANACAK…
Şairin dediği gibi:
‘Söz verdik millete, yemin ettik Allah’a
Bu iman sönmeyecek düşmeyecek bayrağımız
Her silkinişte millet, her kalkışta şaha
Daha da yükselecek düşmeyecek bayrağımız’

HİLAL, YILDIZ, ŞEHİT KANI VE İMANLA DALGALANAN BAYRAK İNMEZ… İNDİREN DE İNDİRİLMESİNE YOL AÇAN DA CEZASINI ÇEKMELİ...


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.