ÇÖZÜM PAKETİ VE DOKUNULMAZLIK
HİKMET SOFU
YOK BÖYLE DOKUNULMAZLIK, HUKUK DEVLETİNDE DOKUNULUR!
"Çözüm sürecinin çerçeve yasası" olarak adlandırılan 6 maddelik mini çözüm paketi 'Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumla Bütünleşmenin Güçlendirilmesi' adıyla TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tasarı çarşamba günü içişleri komisyonunda ele alınacak. Tasarı bu haliyle bir hukuk devletinde bu olamaz, olmaz dedirtecek cinsten… 4. Maddesi ile sanki 12 Eylül darbesini yapan paşaları koruma yasasını anımsatıyor ve insanı zoraki gülümsetiyor… İktidar Kanuni ve Fatih’e verilmeyen dokunulmazlık zırhı ile korunmak isteniyor. Aman Allah’ım! AKP ve Erdoğan iktidarı bu anti demokratik, hukuksuz durumlara mı düşecekti?
İŞTE TASARIDAKİ DOKUNULMAZLIK MADDESİ:
“MADDE 4- (1) Bu Kanun kapsamında verilen görevler, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca ivedilikle yerine getirilir.
(2) Bu Kanun kapsamında verilen görevleri yerine getiren kişilerin hukuki, idari veya cezai sorumluluğu doğmaz.”
 
‘ALIŞTIRA ALIŞTIRA’ BU HALE GETİRİLDİK! İŞTE TARHAN ERDEM’İN AÇIKLAMASI
Akil İnsanlar Heyeti Ege Bölgesi Grubu Başkanı Tarhan Erdem, TBMM’ne sevkedilen 6 maddelik ‘Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nı Anadolu ajansına değerlendirmiş. Erdem, Türk kamuoyunu nasıl alıştırdıklarını şöyle anlatmış:
“Sürecin ilk aşamasında meselenin toplum genelinde tartışılması konusunda Akil İnsanlar Heyetleri'nin önemli faydasının olduğuna inandığını dile getiren Erdem, "Tasarıyla birlikte Akil İnsanlar oluşumu da hukuken bitmiş olacak. Bu abartılacak bir görev değildi. Amacımız kamuoyunda bu meselenin tartışılmasıydı. Her şey ortaya döküldü, konuşuldu. O toplantılarda söylenenler başka yerde söylenseydi kavga çıkardı. Tüm Türkiye bu meseleyi, siyasi parti çatısının dışında konuşmuş tartışmış, yüzleşmiş oldu" diye konuştu.” aa (27.6.2014)
 
KARAALİOĞLU: ‘HAKAN FİDAN KELLE KOLTUKTA BU İŞİ YAPIYORDU’
‘Tasarı muhakkak suretle gerekliydi’ diyen Mustafa Karaalioğlu, 'Oslo görüşmeleri yüzünden Hakan Fidan hapse girecekti' dedi…
“Şu açıdan çok önemli; bu kişiler öyle bir noktada ki, üç gün sonra bunlara terörist muamelesi yapılabilir yani. Milletvekili mebus olsalar bile yapılabilir. “Ya siz ne görüşüyordunuz kardeşim burada. Bütün çatı yıkıldı, masa yıkıldı, dosya dağıldı siz orada ne işler çeviriyordunuz. Gelin bakalım buraya bölücüler, bilmem neler.” Bu işin dairesine giren herkese bu yafta yapıştırılabilir. Türkiye’nin böyle bir gel-git’i var. Dolayısıyla bu muhakkak surette gerekli bir şey. Bugüne kadar bizzat Hakan Fidan kelle koltukta bu işi yapıyordu adam. Yani bu yüzden hapse girecekti hatırlayalım Oslu görüşmeleri yüzünden. Dolayısıyla bu çok gerekli bir şey.” (yirmidörthaber.com, 27.6.2014)
 
BU KANUN TASARISI BU HALİYLE YASALAŞMAMALI!..
Bu yasa tasarısı bu haliyle yasalaşmamalı... Bir yasayı -bu bu yasa olur, başka yasa olur hangi kanun olursa olsun- uygulayanların bir sorumluluğu olmalı... Hiç bir insan için hesap vermezlik diye bir şey söz konusu olamaz...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.