DİYALOG VE ‘GERÇEK MÜSLÜMANLAR’
“Yahudiler, “Üzeyir, Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar ise, “İsa Mesih, Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkâr etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah, onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!” (Tevbe, 30)
“Allah’ı bırakıp, hahamlarını; rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.” (Tevbe, 31)
“(Yahudiler) "Yahudi olun" ve (Hıristiyanlar da) "Hıristiyan olun ki doğru yolu bulasınız" dediler. De ki: "Hayır, hakka yönelen İbrahim'in dinine uyarız. O, Allah'a ortak koşanlardan değildi." (Bakara, 135).
“Andolsun, "Allah, Meryem oğlu Mesih'tir" diyenler kesinlikle kafir oldu. Oysa Mesih şöyle demişti: "Ey İsrailoğulları! Yalnız, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin. Kim Allah'a ortak koşarsa artık Allah ona cenneti muhakkak haram kılmıştır. Onun barınağı da ateştir. Zalimler için hiçbir yardımcı yoktur." (Maide, 72)
“Andolsun, "Allah üçün üçüncüsüdür" diyenler kafir oldu. Halbuki bir tek ilahtan başka hiçbir ilah yoktur. Eğer dediklerinden vazgeçmezlerse andolsun onlardan inkar edenlere elbette elem dolu bir azap dokunacaktır.” (Maide, 73)
 
‘İBRAHİM’E, MUSA’YA, İSA’YA VE DİĞER PEYGAMBERLERE RAB’BİNDEN VERİLENE İNANDIK’
“Deyin ki: "Biz Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa'ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer Peygamberlere Rab'lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz." (Bakara, 136)
“De ki: "Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a) İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ'ya, İsa'ya ve diğer Peygamberlere Rab’lerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz ona teslim olmuş kimseleriz." (Al-i İmran, 84)
“İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat O hanif (muvahhid: Allah’ı bir tanıyan, hakka yönelen) bir Müslüman’dı. Allah’a ortak koşanlardan da değildi. (Al-i İmran, 67)
 
‘ALLAH KATINDA DİN İSLAM’DIR’
"Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam'ı seçtim." (Maide, 3)
"Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, onun dini asla kabul edilmeyecek ve ahirette hüsrana uğrayacaktır” (Âl-i İmran, 85)
"Şüphesiz, Allah katında din İslâm'dır." (Âli İmrân, 19)
“Kim Allah'a ve Resulüne iman etmezse bilsin ki biz, kâfirler için çılgın bir ateş hazırlamışızdır.” (Fetih, 13)
““Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: “Allah’ın yolu asıl doğru yoldur.” Sana gelen ilimden sonra, eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.” (Bakara-120)
 
DİYALOG’UN ŞARTI VE ‘GERÇEK MÜSLÜMANLAR’
“(Resulüm!) de ki: Ey ehl-i kitap! Sizinle bizim aramızda müşterek olan bir söze geliniz: Allah'tan başkasına tapmayalım. O'na hiçbir şeyi eş tutmayalım ve Allah'ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilahlaştırmasın. Eğer onlar yine yüz çevirirlerse, işte o zaman: ‘Şahit olun ki biz Müslümanlarız!’ deyiniz.” (Al-i İmran, 64)
 
YAHUDİ BİLGİNİ ABDULLAH BİN SELAM MÜSLÜMAN OLUYOR
Yahudiler, Hz. Musa Peygamber tarafından müjdelenen ve de Tevrat’ta geleceği haber verilen son Peygamberi dört gözle bekliyorlardı. Ancak ahir zaman Peygamberinin Yahudiler arasından çıkmaması onların büyük çoğunluğunu şaşkına döndürdü, çok azı Muhammed’in (sas) Peygamberliğini kabul ettiler.
Müslüman olan Yahudilerden biri de Abdullah bin Selâm (Husayn bin Selâm) adındaki bir Yahudi bilginidir ve Müslüman olması şöyle anlatılır:
Hz. Muhammed ve arkadaşları Mekke’den Medine’ye Hicret edince Abdullah bin Selâm, Peygamberimizle tanışarak Müslüman olur. Sonra da Peygamberimize, “Yâ Resûlallah! Yahudiler, benim Müslüman olduğumu öğrenirlerse benim hakkımda akla hayale gelmeyen iftiralarda bulunurlar! Müslüman olduğumu açıklamadan önce beni onlara sorunuz!” der.
Yahudi ileri gelenleri toplanınca, Hz. Peygamber onlara Abdullah bin Selâm’ı sorar. Onlar da onu öve öve bitiremezler ve “O bizim en yüksek âlimimiz ve en büyük âlimimizin de oğludur, o bizim en hayırlımızdır.” derler.
Bunun üzerine Hz. Peygamber, “Eğer o Müslüman olursa ne dersiniz?” der. Onlar da Abdullah bin Selam’ın asla böyle bir şey yapmayacağını ileri sürerler…
Bu iddialar üzerine Abdullah bin Selâm saklandığı yerden çıkar, Allah’ın birliğini ve Hz. Muhammed’in de Allah’ın elçisi olduğunu vurgulayan ‘Kelime-i Şehadet’i söyler ve Yahudileri Allah’a ve Resulü Muhammed’e iman etmeye davet ederek; “Ey Yahudi topluluğu Allah’tan korkunuz! Size geleni kabul ediniz. Allah’a yemin ederim, siz de biliyorsunuz ki, Tevrat’ta ismi ve sıfatları yazılı olan Allah’ın Resûlü budur. Ben şehâdet ederim ki Allah’tan başka ilâh yoktur. Yine şehâdet ederim ki, Muhammed (sav) O’nun kulu ve Resûlü’dür.” der…
Abdullah bin Selam’ın bu davetini ailesi ve akrabaları kabul ederler ancak birçok Yahudi bu güzel daveti kabul etmedikleri gibi, “O bizim en kötümüzdür ve en kötümüzün de oğludur!” diyerek ona iftiralarda bulunurlar…
 
MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAZSA…
Peygamberimiz zamanında Abdullah bin Selâm (Husayn bin Selâm) gibi onlarca Yahudi bilgini ve Hıristiyan alimi Müslüman olarak dünya ve ahiret mutluluğunu seçmişlerdir.
Sonraki yüzyıllarda ve günümüzde de Kur’an’ı Kerim ve Hz. Muhammed’i (sas) incelemek zahmetinde bulunmuş birçok düşünür, ilim adamı, devlet adamı, yazar İslam’ı tercih etmektedir.
Fakat insanların Kur’an’la, Muahmmed (sas) ile yani İslam’la tanışmasının önünde büyük bir engel var: Biz Müslümanlar!.. Ne yazık ki Müslüman sayısının bir milyar 500 milyon (1.500.000.000) gibi oldukça kabarık olduğu bugünümüzde çoğumuzun Müslüman gibi inanmak ve yaşamaktan çok uzakta olması birçok insanın İslam’la tanışmasının önündeki en büyük engellerden biridir…
Ne diyor bazı düşünürlerimiz: ‘Kelime-i Şehadet getirip, yeni baştan adam gibi Müslüman olmalıyız!..’ 
SON SÖZ: BUGÜN 'DİYALOG' DENİLEN ŞEY PAPALIĞIN MÜSLÜMANLARI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK VE DÜNYAYI İŞGAL ETMEK İÇİN KURDUĞU SİNSİ BİR TUZAKTIR, LÜTFEN DİKKAT EDELİM...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.