DOĞU TÜRKİSTAN’A HÜRRİYET!..
RAMAZAN’IN, KUR’AN’IN MESAJI
İNSANA HÜRRİYET!.. DÜNYA’DA HUZUR, BARIŞ
HİKMET SOFU
Kaşgarlı Mahmut’un, Yusuf Has Hacip doğup büyüdüğü ülkede -Doğu Türkistan / Sinkiang (Sincan)- bugün oruç tutmak yasak, bayram yapmak yasak, camiye gitmek yasak!
Uluğ Türkistan'ın bir parçası Doğu Türkistan'a (Sinkiang / Sincan) hürriyet!..
KARDEŞLERİMİZİN ORUÇ TUTMA HÜRRİYETİ BİLE YOK!.. Doğu Türkistan’da insanlar idam edilirken nerede kaldı insanlık!?.. İnsanların oruç tutma hürriyeti yok mu? Dinini, inancını yaşama hürriyeti nasıl elinden alınabilir?
Çin'in 1950’li yıllarda işgal ettiği Türk dünyasının bir parçası Doğu Türkistan’da (Şincan Uygur Özerk bölgesi) 2015 yılı Ramazan ayında Müslüman Türk’ün oruç tutma hürriyeti yok!.. Çin hükümeti Müslüman memur, öğrenci ve öğretmenlerin oruç tutmasını yasaklamış. Çıkan olaylarda 18 kişi hayatını kaybetmiş…
 
ÇİN’E ‘TEMEL İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ DERSİNİ KİM VERECEK’, ADAM GİBİ?
Nerede insan hak ve hürriyetlerinin teminatı ve savunucusu Türkiye?
Nerede, ‘Nerede bir mazlum varsa onun hakkını, hukukunu zalimden alacak adil Türkler?’
Nerede, ‘Zulümden, şirkten, adaletsizlikten, hukuksuzluktan gökte mavi gök çökse; yerde yağız yer delinse onu adaletle yeniden tanzim ederiz, nizamı alemden sorumluyuz’ misyonuyla yüklü kahramanlar?
NEREDE İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİNİN TEMİNATI VE SAVUNUCUSU TÜRKİYE?
YAŞASIN ‘MUHTEŞEM TÜRKİYE!..’
 
RAMAZAN’IN, KUR’AN’IN MESAJI : İNSANA HÜRRİYET!.. DÜNYA’DA HUZUR, BARIŞ
 
BİLİYOR MUSUN KARDEŞİM? Kaşgarlı Mahmut’un, Yusuf Has Hacip doğup büyüdüğü ülkede -Doğu Türkistan / Sinkiang (Sincan)- 21. Yüzyılda bugün oruç tutmak yasak, bayram yapmak yasak, camiye gitmek yasak!.. Hani, 'Doğu'daki bir Müslüman'ın ayağına bir diken batsa ondan batı'daki Müslüman rahatsız olur'du ya, hatırlayalım!..
 
HAYDİ RAHATINI BOZ, AYAĞA KALK!..
BİLİYOR MUSUN KARDEŞİM? Kan ağlayan sadece Doğu Türkistan değil! Bir bak etrafına, Karabağ’a, Irak’a, Suriye’ye, Mısır’a, Libya’ya … İslam dünyasına ve dünyaya… Mesela güya hür dünyanın merkezi(!?) ABD eyaletlerinde siyahilere yapılan işkencelere… New York caddelerinde köprü altlarında ekmek arayan aç insanlara…
Görevin sadece Müslüman kardeşlerine değil, Müslüman olmayan mazlumlara da şefkat elini uzatmak, kol kanat germek…
Zalimin zulmünden insanları; dağları taşları, kurtları kuşları; otları ağaçları korumak!.. Nerede bir zalim varsa karşısına adam gibi dikilmek!..
Bu mübarek Ramazan ayında Ramazan orucunun, Kur'an'ı Kerim'in, İslam Peygamberi Ahmet'i Mahmut'u Muhammed Mustafa’nın insana yüklediği misyon, görev bu!.. Dünyayı insanca yaşanır bir yer kılmak çabası. İnkılapçı ruh!.. ‘İyiliği emretmek, kötülüğü yasaklamak’ iradesi peşinde koşmuyorsak başka türlü nasıl insan olunur ki!.. Haydi rahatını keyfini boz, yeni bir hak, hukuk, adalet ve barış dünyası kurmak için ayağa kalk!..
İnsana hürriyet!.. Dünya’da intizam, huzur, barış…
 
YENİ BİR HAK, HUKUK, ADALET VE BARIŞ DÜNYASI KURMAK İÇİN AYAĞA KALK!.. Şunu da unutma bu görev sadece Ramazan ayına has değil. Ömür boyu 365 gün / 24 saat…

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.