EDİBALİ NE DEMİŞTİ?
HİKMET SOFU
‘732. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nde Bilge Lider Aykut Edibali’ye söz hakkı verilmedi. Bunun üzerine Millet Partisi Genel Başkanlığı bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı…
 
BİLGE LİDER EDİBALİ’NİN ‘731. ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİ’NDE YAPTIĞI TARİHİ KONUŞMA
Bilecik’in Söğüt ilçesinde 9 Eylül 2012 Pazar günü 731.si düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne iştirak eden Bilge Lider Edibali’nin konuşması aynen şöyleydi:
“Aziz Vatandaşlarım, Değerli Seyirciler,
Dünyanın her tarafından, her bucağından bu davete koşarak gelen Yörükler,
Bu yürüyüşünüzle, 731 yıldan beri süren bu yürüyüşünüzle, bir medeniyeti kuran, yaşatan, devam ettiren ve geliştiren gerçek bir millet olduğunuzu, bir millet olduğumuzu gösterdiniz. Hepinize teşrifiniz sebebiyle teşekkür ediyorum! Sağolun, var olun!
Atamız Ertuğrul Gazi’nin açtığı bu hayırlı yol yüzlerce değil, binlerce seneden beri süren büyük bir medeniyetin iradesinin ifadesidir.
Ta Mete handan bu yana, Türk Milleti bir isim olarak bir alem olarak yeryüzünde sadece Hakkın temsilcisi, hakikatin yol göstericisi, adaletin uygulayıcısı olmuştur.
Kaşğarlı Mahmut diyor ki: “Ey Araplar, Ey İnsanlar, Türkçe’yi öğreniniz, Çünkü Türkler uzun asırlar boyu yeryüzüne hakim olacaklardır. Onun için Türkçe’yi öğreniniz.”
Çünkü Hz. Peygamber buyurdu ki: “Allah Türkleri saltanat burcunda halketmiştir.”
Öğünmek için değil hakkını yerine getirmek için söylüyorum bunları. Tıpkı büyük atamız Ertuğrul Gazi’nin söylediği gibi. Ne diyor oğluna: “Edibali’ye dikkat et, Edibali’nin sözlerine dikkat et. Edibali’nin dirhemi şaşmaz. O bizim kabilemizin ilim ışığıdır. Beni kır ama Edibali’yi kırma. Edibali ilmi ifade ediyor. Herkesin muhtaç bulunduğu İslam’ı, hakikati, hakkı, hikmeti.
Buraya gelişinizin sebebi, çok iyi biliyorum ki yaşayan parlayan büyük Türkiye Cumhuriyetinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “İnsanlığın medeniyet ufkunda Türkiye, Türk kültür ve Türk medeniyeti yeni bir güneş gibi doğacaktır”
Hepinize bu duygularla teşekkür ediyor, hoşgeldiniz diyor sağlık ve afiyet diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum, sağolun, var olun!” (9.9.2012)
 
EDİBALİ’Yİ KONUŞTURMAYANLARIN MİLLETE BORCU VAR!
Bu yıl Bilge Lider Edibali’yi konuşturmayanlara ne diyelim? Şöyle diyoruz: “Sizlerden büyük Türk Milletinin alacağı var. Sizin bu millete borcunuz var. Bu borcu nasıl ödemek istersiniz? Ödeyebilecek misiniz? Nasıl ödeyebileceksiniz?”
 
İKTİDARLAR EDİBALİ VE MİLLET PARTİSİ'NDEN NEDEN KORKAR?
‘732. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nde Bilge Lider Aykut Edibali’ye ve Millet Partisi’ne hangi gerekçe ile olursa olsun söz hakkı vermiyorsan eğer…
Nerede kaldı düşünce hürriyeti? Nerede kaldı rey hürriyeti? Nerede fikir hürriyeti? Nerede içtihad hürriyeti?..
Yoksa 2012 yılında Sayın Edibali’nin ‘731. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nde, Türk Milleti’nin yeryüzündeki tarihi ve kutsal misyonunu hatırlatan 4,5 dakikalık kısa selamlama konuşmasının Türkiye ve dünya çapında yaptığı tesirden mi korkuldu?
 
İKTİDARIN VE DEVLETİN GÖREVİ
Bir iktidarın yapacağı en önemli görev, yapacağı ilk iş ictihad hürriyetini sağlamak değil mi?
İktidarlar Edibali ve Millet Partisi'nden neden bu kadar korkar? Söz söylemesinden çekinir? Onu engeller, yasaklar getirirler?
Türkiye’ye gölgesinden korkmayan; adam gibi muhalefetten korkmayan adam gibi iktidar gibi iktidar gerek!..
 
İŞİNE GELDİĞİNDE EDİBALİ VE MİLLET PARTİSİ’NDEN AŞIR!..
Ama işine geldiğinde Millet Partisi’nin ve Edibali’nin görüş ve düşüncelerini aşır ve bunları düşünce-fikir üretmekten aciz partine slogan yap, döviz yap tepe tepe harca tüket, sıfırla… Kavramların içini boşalt… Ama sakın ha, söz hakkı verme, konuşturtma… Yazık… Bahsedilen, nutuklarda ağza alınan ama kursaklardan aşağıya geçmeyen insanlığa yazık. Adalete yazık. Hak hukuk kavramlarına yazık…
 
MİLLET PARTİSİ ve EDİBALİ'DEN KORKMA!..
Unutma: O'nun gibi dürüst muhalefet, O'nun gibi sağlam dost, O'nun gibi haklı uyarıcı bulmak zordur...
İktidar ve sorumluluk sahiplerine bir düstur daha: 'Akılsız dostum olacağına akıllı düşmanım olsun!' 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.