‘İSRAİL'İN YIKILMASI İÇİN TANRI'YA DUA EDİYORUZ.’
HİKMET SOFU
 
‘İSRAİL'İN YIKILMASI İÇİN TANRI'YA DUA EDİYORUZ.’ ‘SİYONİZME SON VER’, ‘SİYONİST ORDU YAHUDİLERİ VE YAHUDİLİĞİ TEMSİL ETMİYOR’, ‘BARIŞ VE GÜVENLİK İÇİN SİYONİZME SON VER’, ‘FİLİSTİN, FİLİSTİNLİLER’E AİTTİR’
 
SİYONİZME KARŞI ÇIKAN YAHUDİLER KADAR CESUR OLALIM!..
Yukarıda tırnak içindeki sözler bize ait değil. Bir Türk’e veya bir Müslüman’a ait değil. Bu sözler Yahudilere ait!..
Fazla söze ne hacet!.. Bu coğrafyada Kur’an’ı Kerim’in ifadesi ile çıkardıkları fitne ve fesat yüzünden 2 defa perişan olmuş Yahudiler şimdi de İsrail’in işgalci, yayılmacı, Siyonist, ‘Nil’den Fırat’a … gibi şövenist politikaları yüzünden aynı tehlikeyle karşı karşıya!.. Ya barış! Barış nasıl gelecek? Hz. Ömer’den 1918’e kadar süren barış yeniden Ortadoğu ve Filistin’e gelir mi? Adam olursak ‘evet’… ‘Bir manga Türk askeri nasıl barışı koruduysa!..’
Fazla söze ne hacet!.. İşte bugünün Yahudilerinin dilinden birkaç söz:
 
‘BARIŞ VE GÜVENLİK İÇİN SİYONİZME SON VER’
AA’nın haberlerine göre, İsrail’in Gazze'ye yönelik canice saldırıları karşısında, savaş karşıtı İsrailli Yahudiler ayağa kalktı. Tel Aviv ve Kudüs’te Siyonist İsrail politikalarını eleştirdiler.
Tel Aviv’de toplanan 5 bin kadar savaş karşıtı gösterici, İsrail ordusunun "operasyon"u sona erdirmesini, Hamas'ın roket atmayı durdurmasını ve tarafların sorunlara barışçıl çözüm bulmasını istedi.
Kudüs'te de Gazze’ye yönelik saldırıları “soykırım” olarak niteleyen ‘Soykırım Karşıtı Yahudiler’ grubu Yahudiler Gazzeli çocukların öldürülmesini oyuncak bebek yakarak protesto ederken Nao Abend, “Bugün bir katliam için ihtiyaç duyulan tek şey, bir ekran ve bir düğme. İşte yüksek teknolojinin bize hediyesi” dedi. Göstericiler Anayasa Mahkemesi’ni de ‘İsrail’in işlediği savaş suçlarını onaylamakla bu suça ortak olduğunu’ ileri sürdüler.
Ortodoks Haradem Yahudilerinden Neturei Karta üyeleri de, ‘Siyonizme son ver’, ‘Siyonist Ordu Yahudileri ve Yahudiliği temsil etmiyor’, ‘Barış ve güvenlik için Siyonizme son ver’, ‘Filistin, Filistinliler’e aittir’ yazılı pankartlar taşıyarak İsrail saldırısını protesto ettiler.
 
‘İSRAİL'İN YIKILMASI İÇİN TANRI'YA DUA EDİYORUZ.’
New York'ta BM önünde düzenlenen protestolara katılan ‘Siyonizme Karşı Yahudi Birliği’nden Haham Dovid Weiss de yaptığı açıklamada, ‘İsrail'in Gazze'ye saldırıları Yahudiliğin esasına ve Tanrı'ya karşı isyandır. Tevrat ve Yahudi öğretisi insanların topraklarını baskıyla çalmaya izin vermez. İsrail devletine de izin vermez’ dedi.
Weiss, ‘Kalbimiz Filistinliler için ağlıyor. Daha kaç Filistinli masum öldürülecek?’ diye konuştu.
Weiss, İsrail'in kendi dinlerini, kimliklerini çaldığını ve rehin aldığını belirterek, "Onlar Yahudi değil. Siyonizm Yahudiliğin tam zıddıdır. Bu nedenle biz İsrail'e karşıyız.” "İsrail'in hızlı ve barışçıl bir şekilde yıkılması için Tanrı'ya dua ediyoruz."
 
‘FİLİSTİN’İ ZORLA ALMAK HIRSIZLIKTIR VE TEVRAT'A GÖRE DE SUÇTUR’
Weiss, "vaat edilmiş topraklar" konusunda ise bölgeden 2 bin yıl önce çıkarıldıklarını, kutsal topraklarda bütün dinlere mensup insanların bir arada barış içinde yaşamasını istediklerini belirterek, şöyle devam etti:
"Ancak bunun için o toprakları, şu andaki yasal sahipleri olan Filistinlilerden zorla almak hırsızlıktır ve Tevrat'a göre de suçtur. Bu nedenle dünya genelinde dindar Yahudiler hiç bir zaman Siyonizm ve İsrail devletini kabul etmemişlerdir."
 
‘İSRAİL DEVLETİ VE FİLİSTİN'İN İŞGALİ BAŞINDAN BERİ YANLIŞTI’
Gösterilere katılanlardan Haham Dovid Feldman da AA'ya yaptığı açıklamada, "Filistin'de yapılanların tamamı yanlış. İsrail devleti ve Filistin topraklarının işgali en başından beri yanlıştı" dedi.
İsrail'in saldırılarının sadece Filistinlilere ve uluslararası hukuka göre suç olmadığını, bunun aynı zamanda Yahudilik kanunlarına göre de suç olduğunu kaydeden Feldman, "Yahudiliğe göre bizim devlet kurmamız da kendi devletimize sahip olmamız da başkalarına eziyet etmemiz de yasak. Bu bir felaket" diye konuştu.
 
AKADEMİSYENLERİN ÇAĞRISI: ‘İSRAİL İŞGALİ SONA ERDİRMELİ’
Bir başka haber de şöyle:
“600 akademisyenin İsrail kurumlarındaki öğretim elemanlarına yaptıkları çağrı çok önemliydi. Bu çağrıyı imzalamış önde gelen akademisyenler ve entelektüeller arasında Etienne Balibar, Sir Patrick Bateson, Safar Tanar, John Berger, Sandeep Pandey, Noam Chomsky, Ömar Demir, Mustafa Acar, Richard Falk, Ahdaf Soeuif, Ranu Samantrai, Marina Warner, Yusuf Ziya Erdil, Sunil Gupta ve Supriya Chaudhuri de vardı. Şimdiye kadar 65 cesur İsrailli bilim insanı aşağıdaki açıklamayı içeren bir bildiriye imza attı.(*)
“Bu bildiriye imza atanlar, İsrail üniversitelerindeki tüm akademisyenler, İsrail hükümetinin kullandığı saldırgan askeri stratejiyi kınadıklarının bilinmesini istiyorlar. Tamamen masum insanların katledilmesi müzakereyle varılacak bir anlaşmanın önüne kandan bariyerler inşa etmektedir. Bu tür bir anlaşma ise Filistin halkının işgali ve sonu gelmeyen ezilmesinin tek alternatifidir. İsrail hemen ateşkes ilan etmeli ve adil bir barış anlaşmasıyla işgalin ve yerleşimlerin sona ermesi için dürüst ve iyi niyetli bir biçimde müzakere etmeye başlamalıdır.”(**)
TOM HICKEY, Zaman, 28.7.2014
(*), (**) İmzaların tam listesi ve dünya çapındaki çağrı (bildiri) şu adreste görülebilir: http://haimbresheeth.com/gaza/an-open-letter-to-israel-academics-july-13th-2014/
 
*İSRAİL’E ‘ONE MUNİTE’ ÇEKECEK BİRİ VAR MI?
ORTADOĞU’DA BARIŞI KİM KURACAK?
HİKMET SOFU
Bu mübarek bayram gününde içimiz kan ağlıyor…
İsrail dur durak bilmiyor, ateşkes tanımıyor, işgal ettiği topraklardan çekilmediği gibi yayılmacılığa devam ediyor… Aklı başında Yahudi ileri gelenlerini de dinlemiyor. Arkasına ABD, Almanya gibi ülkeleri ve BM’yi de almış, ‘Nil’den Fırat’a!’ hedefi hayalperestliğinde Ortadoğu’yu yakacak ateşle oynuyor…
Sayın Erdoğan ve Davutoğlu’nun her sözü, her çıkışı İsrail’i durdurmak yerine fişekliyor…
Sayın Erdoğan İsrail karşıtı sert söylemlerle İslam dünyasının liderliğine (!?) soyunuyor… Bugünlerde AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Numan Kurtulmuş HAS Parti Genel Başkanı olduğu 2011 yıllında TV8’de canlı yayında Erdoğan’ın İsrail politikasını eleştiriyor. Kurtulmuş, Türkiye’nin BM Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nda “İsrail’in nükleer kapasitesi var mı, yok mu” oylamasında çekimser kalarak İsrail’in safında yer aldı yine İsrail’in OECD üyeliğini 2010 yılında veto etmeyerek yeşil ışık yakmasını eleştiriyor.
Kurtulmuş, T24’te de, “‘one minute’ demek marifet değil. … Başbakan lisanen başka bir şey söylüyor, başka bir şey yapıyor. Çok ağır olacak ama şunu söyleyeyim, Sayın Başbakan’ın kalbi Ali diyor, dili Muaviye söylüyor” eleştirisini getiriyor.
AKP kurucularından Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş da ‘One Minute’in Başbakan’ın danışmanları tarafından kurgulandığı iddiasında...
Senaryosunu başkalarının yaptığı figüranlığını oynadığımız bu tv dizisini durduracak, İsrail’e numaradan değil samimiyetle ‘one munite’ çekecek, İsrail yayılmacılığını durduracak ve 67 öncesi sınırlara çekerek Filistin topraklarında ‘barış’ kuracak ‘1 manga Türk askeri’ iradesinde devlet adamları ve Türk iktidarı aranıyor?


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.