MİLLETİMİZ ve DEVLETİMİZ KIYAMETE KADAR YAŞAYACAK
HİKMET SOFU

CUMHURİYET’İMİZ DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ OLACAK
İSLAM VE TÜRK DÜNYASI YENİDEN PARÇALANMAK İSTENMEKTE
YAŞASIN MUTLU, ZENGİN, ÖZGÜR, ŞAHSİYETLİ İNSANLAR DİYARI; ‘MUHTEŞEM TÜRKİYE’
 
‘Cumhuriyet’in 91. yılını kutluyoruz…
29 Ekim 1923, tarih sahnesine şanlı ve şerefli 16’SI büyük devlet ve imparatorluk olmak üzere 130’u aşkın devlet hediye etmiş olan Büyük Türk Milleti’nin 5.000 yıldan bugüne kesintisiz süregelen ve inşallah kıyamete kadar da sürecek teşkilatçılık ve devlet tecrübesinde cumhuriyet döneminin başlangıç tarihidir.
29 Ekim 1923, 23 Nisan 1921 ile birlikte; 1299’dan 1923’e 625 senelik cihangir bir imparatorluğun topraklarının ve yer altı-yerüstü zenginliklerinin emperyalist güçlerce sömürülebilmesi için Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılması; Türk Milleti’nin yok edilmesi veya Orta Asya bozkırlarına sürülmesi planı olan ‘Şark Meselesi’ projesine ‘Dur!..’ deyişimizin ‘ünlemli iki noktası’dır.
29 Ekim 1923, Söğüt’te Osman Gazi ve arkadaşlarının temellerini attığı ve zamanla 3 kıta 7 deniz ve 24 milyon kilometre karelik bir tesir ve hükümranlık sahasına ulaşabilmiş bileğinin hakkıyla, şefkatiyle, adaletiyle, medeniyetiyle dünyanın en güçlü, en saygın, en etkili cihangir imparatorluğu olan Osmanlı İmparatorluğu’ndan -Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye’den- mecburiyeten Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne geçişimizin tarihidir.
 
İSLAM VE TÜRK DÜNYASI YENİDEN PARÇALANMAK İSTENMEKTE
2000’li yıllarda yayınlanan haritalar göstermiştir ki, 1900’lü yıllarda parçalanan İslam ve Türk dünyası, Merakeş’ten Çin Seddi’ne kadar 22 ülke; emperyalist güçlerce GOP / BOP / Arap Baharı projeleri adı altında tekrar bıçaklanıp makaslanarak parçalanmak istenmektedir. Türkiye bölünmek istenmekte -Başbakan Davutoğlu’nun itiraf ettiği gibi eli silahlı şaki katil terörist vatanımızda cirit atmakta, vatandaşlarımızı ve Mehmet’lerimizi şehit etmektedir.- , Mekke ve Medine’de de birer şehir devletçiği hayal edilmektedir…
Ve bugün ‘Cumhuriyet’imizin 91. yılını kutluyoruz… Hz. Adem ve Havva’dan bugüne rehberlerimize, büyük ecdadımıza, devlet kurucularımıza, şehitlerimize ve gazilerimize dua ediyoruz, rahmetle anıyoruz… Emanetlerine sahip çıkacağız… Milletimiz ve devletimiz yaşayacak, ay yıldızlı bayrağımız dalgalanacak, düşmanları kahrolacaktır…
İşte bunun için, bugün, gün her zamankinden daha çok birlik günüdür… Şimdi gün çalışma günüdür…
 
MUTLU, ZENGİN, ÖZGÜR, ŞAHSİYETLİ İNSANLAR DİYARI; ‘MUHTEŞEM TÜRKİYE’
Şimdi gün çalışma günüdür… Şimdi, şanlı şerefli tarihi geçmişimizden devraldığımız muhteşem mirasımızla bugünümüzü ve geleceğimizi yoğurarak şekillendirecek ‘insan hak ve hürriyetlerine dayalı demokratik hukuk devleti’ne geçmek günüdür.
Şimdi erdem, güzel ahlak, hak, hukuk, adalet temelinde; birlik ve kardeşlik içinde ayrımsız tüm vatandaşlarımızın dertlerine derman olacak, sorunlarını çözecek bilim toplumu ve bilge devlet hedefine yürümek günüdür.
Şimdi mutlu, zengin, özgür, şahsiyetli insanlar diyarı; dünyaca saygın, barış sever - barış kurucu, çağlara egemen, güçlü, muktedir ‘Muhteşem Türkiye’ ideali etrafında kenetlenmek günüdür…
Yaşasın mutlu, zengin, özgür, şahsiyetli insanlar diyarı; ‘Muhteşem Türkiye’


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.