Türkiye’ye çağ atlatan Ak Parti iktidarını eleştirenlerin, galiba geriyi gösteren dikiz aynalarında bir problem var. Aynada problem olmasa; 90 yıl öncesinden son 12 yıla kadar dönüp bakınca, ülkenin nerelerden nerelere geldiğini görürler.
Ayrıca Ak Parti’ye çağ atlattıran başarının arkasındaki gücün, milletimiz ekseriyeti olduğunu görürler. Ak Parti iktidara üç dönemdir “otomobil yarışı yaparak”, “bilmece bulmaca doldurarak” ve “manşetlerle gelmedi” Büyük bir emekle, bedelle, gayretle, azimle; “halkımızın milli ve dini değer yargılarıyla, dualarıyla, güveniyle” geldi.

vaatlere değil icraatlara bakarım:

Dikiz aynası bozuk olmayanların gördüklerini ve yazdıklarına bir bakalım.
1984 yılında kurulmuş ama çalıştırılamayan TOKİ’nin hızlı çalıştırılması sayesinde, eskiden kiracılar ev ararken, bu gün ev sahipleri kiracı arar oldu.
*
İlk, orta öğretim ve liselerde bedava ders kitabı ile birlikte defter dağıtılır oldu.
IMF’yi Türkiye’den kovup, ülkeyi borç verir duruma getirildi.
*

Devlet memuru, SSK’lı Bağ- Kur’lu herkes istediği yerde tedavi olabilir oldu.
Her ile bir üniversite, üniversitesi olan illere de yenileri yapıldı. 100 yeni üniversiteyle birlikte toplam 176 üniversiteye sahip olduk.
*

15 bin kilometre duble yol vaadiyle yola çıkıp, toplam 17 bin 591 kilometre duble yol yapıldı. İnşallah Silifke Anamur ve Anamur Gazipaşa arası duble yol yapımı en kısa zamanda yapılanlardan olduğunu göreceğiz.
*
İnsanımız sadece karadan değil, havadan da seyahat edebilsin diye, havalimanı sayısını da 26’dan 55’e çıkarıldı. (Dünyanın en büyük hava limanı olan İstanbul 3.hava limanı hariç, yapımı devam ediyor.) Halkımız, Türkiye’nin her yerine uçakla gidebilir oldu. Hatta, Antalya- İzmir arasını 42 liraya gider oldu. Anamurlular Gazipaşa- İstanbul arasında uygun zamanda biletini alırsa gidiş dönüş 70 liraya gider oldu.
*
73 şehre doğalgaz. l757 yeni hastane, ayrıca 1.737 birinci basamak sağlık tesisi yapıldı. 1.330 spor tesisi. 276 baraj. 182 gençlik merkezi. Marmaray.(Denizin altından Asya kıtasını Avrupa kıtasına bağlandı). Kendi savaş gemimiz. Altay tankı ve savaş uçağı. Rasat ve Göktürk uyduları. 90 yeni Organize Sanayi Bölgesi’nde 700 bin kişiye iş imkânı. 30 ülkede, 38 Yunus Emre Kültür Merkezi.
Engellilere 10 milyar yardım. 759 enerji santrali yapıldı. 3 milyar 250 milyon fidan dikildi. 12 Hükümet ve 6 bakan eskiten Bolu Tüneli bitirildi, hizmete açıldı.
16 yılda yüzde 40’ı bitirilen Karadeniz Sahil Yolu’nun yüzde 60’ı, 6 yılda bitirildi ve ulaşıma açıldı.
Devam etmekte olan, Mersin- Antalya sahil yolu da olmak üzere, Türkiye’yi bölünmüş yollarla kuşatıldı.
*
Türkiye’nin en büyük barajları, elektrik santralleri yaparak ve Akkuyu Nükleer enerji santralları ile, Türkiye enerjisine enerji katıldı. Anamur’dan Kıbrıs’a denizin dibinden, “Asrın Projesi”ni yapıp Yavru Vatan Kıbrıs’ı en az 50 yıl susuzluktan kurtarıldı. Buna bağlı olarak bu santral sayesinde Anamur’a binlerce metrekare araziyi sulayacak kapalı devre sulama sistemi kazandırıldı.
*
Türkiye, Hızlı Tren’le tanıştı.  Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya hattı tamamlanarak hizmete sokuldu. Otobüsle 4 saatte alınan bu mesafe 1 saat 50 dakikada hem de Ankara’nın merkezi durumunda Sıhhiye’ye kadar getiriyor. İstanbul-Eskişehir hattı da 25 Temmuz 2014’te tamamlanarak hizmete girdi.
*
18 yaşından küçükler, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlandırıldı.
2002’de 618 olan ambulans sayısı 3.464’e, 481 olan acil müdahale istasyonu sayısı 2189’a yükseltildi. Bunların yanı sıra 229 kar paletli ambulans, 18 helikopter ve 4 uçak ambulans, 4 deniz ambulans da yine bu dönemde sağlık hizmetlerine kazandırıldı.
*
“Bu millet, o kara koalisyon günlerine bir daha dönmesin diye. Başımıza bir daha ithal bakan getirmesin diye. Yargı mensupları, gazeteciler, yine brifinglenmesin diye. Başbakanlarımız, ABD Başkanlarının karşısında el pençe divan durmasın diye. Başörtüsü, namaz, Kur’an yeniden yasaklı olmasın diye. Kamu kurumlarının kapısına ‘Evcil hayvanlarla başörtülüler giremez’ yazılmasın diye.” Oyumu kime kullanacağımı belitmiş oluyorum.
*
IMF kıskacından, AB’nin baskılarından, İsrail’in ve diğerlerinin darbe tehditlerinden, kayıt dışı ekonominin piyasadaki yönlendirmelerinden kurtulmak için bugüne kadar verilen mücadeleyi görmezden gelemezsiniz. Seçmen bu ülkeyi yeniden derin devletin, paralel yapının oyuncağı yapılsın diye, terörün Ergenekon’un avukatlarına,
 teröre arka çıkanlara teslim etmeyecektir.
*
Bu yüzden diyorum ki;
Diğerleri uçuk-kaçık da olsa, Cem Uzan-Haydar Baş karışımı vaatlerine, bırakın devam etsinler. Ben salak değilim ya, gözlerim de var görüyorum. Hayal bile edilemeyen icraatların yapıldığını görüyorum. Nazlı Ilıcak’ın oyumu HDP’ye vereceğim diye açık açık yazmasında nasıl sakınca yoksa, ben de; yapılanlar yapılacakların garantisidir görüntüsüyle oyumu ona göre vereceğim diyorum. Hayrını gör diyenlerin olduğunu duyar gibiyim. Dünya dönüyor. Ben de diğer yerlere oy verenlere hayrını gör deme hakkımı kullanıyorum.

Bakın, Munise Teyze kendi yazıp söylediği şarkıda ne diyor:
Doktordan geliyorum hazır ilacı,
Şehitler gelmiyor azaldı acı,
Kamusal alanda kapandı bacı,
Rahatlık mı battı ey insanoğlu?

Türkiye’nin eski borcu dağ gibi oldu,
Köyümüz kentimiz bağ gibi oldu,
Yollarımız tere yağ gibi oldu,
Rahatlık mı battı ey insanoğlu?

Dinlersen sivrisinek saz,
Dinlemezsen davul zurna az,
Tüp kuyruğu bitti geldi doğal gaz,
Rahatlık mı battı ey insanoğlu?

Arttıkça artıyor Ak Parti’nin oyu,
Selvi gibi maşallah Tayip’in boyu,
Tükeniyor artık MHP’nin soyu,
CHP de bulandırıyor suyu,
Rahatlık mı battı ey insanoğlu?
“Bugün Tüm İslam Âlemi 7 Haziran’a kilitlenmişse, ellerindeki bıçağı bileyerek intikam almak isteyen zavallılar iç ve dış güçlerin piyonu olarak vazife almışsa, tribünlerde oturmaya hakkımızın olmadığına inanıyorum.  Mindere inmeyi caiz görmeyenlere saygımı muhafaza ediyor, bodrumdakilerin güneş ışığından ısınmış su ile abdest alınıp, alınmayacağı tartışmaları yapanların yanlarında oturmanın caiz olmadığına inanıyor, 7 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Hoş kalın. İsmet Kadıoğlu Haziran 2015 Anamur.


 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.