Siyaset:
Hidayet Kılınç'a Kükürlülerden Tam Destek

Cumhur İttifakı’nın Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, Aşağı Kükür ve Yukarı Kükür köylüleri ile öğretmen evinde bir araya geldi.
AK Parti teşkilatından Cengiz Pınar ve MHP teşkilatından Mehmet Bozkurt tarafından organize edilen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.
DR. GÜLAY UYSAL: “BİR ELİN NESİ VAR, İKİ ELİN SESİ VAR”
Programın açılışında konuşan Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Gülay Uysal, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var demişler. Birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman kimse karşımızda duramaz, bütün güçlükleri, zorlukları yıkarız. Bugün buradaki misafirlerimiz bunu gösteriyorlar. Bu topluluk, güzel bir topluluk, inşallah muvaffak olunur” dedi.
MHP ANAMUR İLÇE BAŞKANI ADNAN GÜBBÜK:
“4H İLE SİZLERİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ”
MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük ise Hidayet Kılınç’ın 4G formülü olduğunu belirterek, “Bugün bir arkadaşım bu formüle bir de H ekleyelim dedi. Birincisi Hidayet, ikincisi Hamit, üçüncüsü Hükumet, dördüncüsü de Hizmet. Takdir sizindir. Bize inanın, bize güvenin, sizleri mahcup etmeyeceğiz” diye konuştu.
AK PARTİ ANAMUR İLÇE BAŞKANI FEYZULLAH YILMAZ: 
“DIŞ MİHRAKLAR FARKLI OYUNLARLA GÜNDEMİMİZİ MEŞGUL EDİYORLAR”
AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz da gösterdikleri ilgi dolayısıyla Kükür köylerine teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Denizi, doğası, havası, suyuyla 780 bin kilometrekarelik bu topraklarda yaşayanlar olarak vatanımıza karşı birliktelik içinde üzerimize düşen görevi yapmamız lazım. Ülkemiz bölgesinde lider bir ülke konumuna gelmişken, bunu çekemeyen dış mihraklar farklı oyunlarla gündemimizi meşgul ediyorlar. Ama biz ecdadımızın yaptığı gibi birlik beraberlik içerisinde, Kükürlüler olarak, Anamur olarak bu ayak oyunlarına fırsat vermeyeceğiz. Üç tarafı denizlerle çevrili, dört tarafı düşmanlarla çevrili bir milletiz. Böyle bir ülkenin kendinden başka dostu, yol arkadaşı yoktur. Bizim derdimiz vatandır. Bir Suriye, bir Mısır olamayız. Bu noktada iki lider bir araya gelerek bekamız için Cumhur ittifakını oluşturdular. İnşallah bu birliktelik 1 Nisan’da başarılı olacak ve sizlere mahcup olmayacağız.
“BU ZİLLETE ARTIK DUR DİYELİM”
Diğer taraftan yıllardır Anamur, hükumetin nimetlerinden yararlanamıyor. Sağladığımız bu birliktelikle artık Anamur, ihtiyaç duyduğu hizmetleri alacak inşallah. Belediyecilik çok farklı bir anlayıştır. Bir hezimet devralacağız. Her gelen bu işi bir çamur deryasının içine sürüklemiş. Ama Hidayet başkanımızın, meclis üyelerinin ve iki siyasi camianın bir korkusu yoktur. Gerek merkezi hükumetten hizmet alarak, gerek yerel yönetimin tüm imkanlarını seferber ederek sizlere hizmet etmek için her türlü zorluğu göze alarak yola çıktık. Burada gösterdiğiniz birlik beraberliğe layık olma adına biz gerekeni yapacağız. Doğuda PKK’ya temsilci olanlara, Batı’da AK Parti’yi toprağın altına diri diri gömmeye çalışanlara bu millet en güzel cevabı verecektir. Artık diyoruz ki bu zillete dur diyelim. Artık Cumhur ittifakına oyunuzu istiyoruz.”
MHP ANAMUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HİDAYET KILINÇ:
“KISKANMAYIN, BU İŞ BİTMİŞ”
MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç ise konuşmasında rakiplerini de eleştirerek, projelerini anlattı. Kılınç, şunları söyledi:
“Bu ruh Malazgirt’in ruhu, bu ruh Çanakkale’nin ruhu, bu ruh 9 Eylül’ün ruhu birleştirenlere teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum. Anamur bu işi bitirdi dediğimiz vakit bize kızıyorlar. Allah aşkına Anamur bu işi bitirmemiş mi Kükür bu işi bitirmemiş mi? Bu iş bitmiş. Kıskanmayın, şu kalabalık, şu heyecan, hangi rakibimiz toplayabildi? Hiçbiri toplayamadı. Allah sizlerden razı olsun.
İŞ SÖZÜ VERİP DEFTERE YAZDIĞIM BİR KİŞİNİN 
İSMİNİ BULSUNLAR SİYASETİ NOKTALAYACAĞIM
Anamur’un problemlerini tek tek çıkardık. Projeleri hazırladık birkaç gün içinde sizlere sunacağız. Proje dediğimiz vakit bize sataşanlar, laf gönderenler var. Aslında ben onu gerçek bir şehrül emin olmadığı sürece dikkate almayacağım ama yine de şunu söylüyorum, bana ‘600-700 kişiye söz vermiş, yeşil defter varmış’ diyormuş. Yeşil defter arabada. Şimdi buradan kalkalım gidelim, istediğiniz kişilerle, eğer iş sözü verip yazdığım bir kişinin ismini bulabilirse siyaseti burada noktalayacağım. Ama işsiz ihtiyaçlı gençlerimiz varsa işe olma noktasında da onlara da bakacağım.
SU PROBLEMİ OLMASA ANAMUR’DA GÜNDE 900 DAMACANA SU ALINIR MI?
Yine ‘projesi yok, su proje mi olur’ diyormuş. Allah aşkına tuzlu, çamurlu su içmek Anamurlu’ya reva mı? Araştırdım, Anamur’da günde 900 damacana su alınıyor. Suyumuz temiz olsa günde 900 damacana su alınır mı? Dragon köprüsünün üzerindeki çeşmede kuyruk oluşuyor. Biz Anamurluları tuzlu, çamurlu su içmeye mahkum mu edelim? Bu proje değil midir?
PARKE KONKASÖR TESİSİNİ BEN Mİ SATTIM?
Biz bu sorunları biliyoruz. 10 senedir buradasın. Arabanızla cumartesi pazarına gidiyorsunuz. Arabanızı nereye park ediyorsunuz, ne kadar yürüyorsunuz? Yarım saatte yapacağınız işi iki saatte yapmıyor musunuz? Anamur’un park problemi yok mu? Anamur’un problemlerinin neyini çözdünüz, bana söyleyin. Anamur’un sorunu çok. Su problemi var, park problemi var. Trafiği tek yöne mahkum edip esnafları siftah yapama hale getirdiler. Yazın Alaköprü’den Dragon köprüsüne kadar kokudan geçemiyoruz. Kanalizasyon problemi, çöp problemi yok mu? Yol problemi yok mu? Anamur’un konkasör tesisini bedavaya varacak şekilde başka bir belediyeye ben mi sattım. Anamur’un parke döşenecek yolu yok muydu da sattın? Biz bunların hepsini biliyoruz. Projelerimizi yaptık, hem görsel olarak hem de kağıda basılı şekilde sizlere dağıtacağız ve meydanlarda anlatacağız.
BELEDİYE 37 TRİLYON BORÇLU
Soruyorlar, ‘nasıl yapacaksın’ diye. Belediye 37 trilyon borçluymuş. Belediyenin yıllık geliri 25 trilyon. 19 milyonu personel ve diğer giderlerdir. Yani yılda 6 milyon liralık yatırım yapabilecek parası var. Yani biz 5 yılda eğer bir yerlerden destek yardım almaz isek borcu 7 trilyona indireceğiz ve hiçbir şey yapmadan çekip gideceğiz. Ama biz bu işi çözeceğiz.
SU PROJESİNİN YARISI BÜYÜKŞEHİR’DEN YARISI HÜKUMETTEN
Rakiplerimize bakıyorum biri 10 senedir meydanda. Diğeri de çıkmış, ‘efendim suyu çözeceğim’ diyor. Nasıl çözeceksin? Suyun genel bütçesi 60 trilyon. 30 trilyonu genel iktidardan, yani Feyzi başkandan. Nasıl çözeceksin, söyle bakalım? HDP başkanı ne diyor, ‘Kürdistan’da seçimi alacağız. Batı’da ise MHP ve AK Parti’yi yıkacağız’ diyor. Nasıl gireceksin, girebilir mi? Giremez. Hamit başkanı da seçeceğiz. 30 trilyonu hükumetten, 30 trilyonu da Hamit başkandan. İşte su sorununu çözdük.
ANKARA’NIN DELİĞİNİ DİRSİĞİNİ BİLİRİM
Hidayet Kılınç’ın gücü, Hamit başkanın gücü ve hükumetin gücü bir araya gelecek. Yıllardır Ankara’dayım. Hem bürokratik, hem siyasi deneyimim var. Ankara’nın deliğini dirsiğini bilirim. Gireceğim yeri de bilirim, çıkacağım yeri de bilirim. Kimden ne alacağımı, ne koparacağımı bilirim. O nedenle 4G dediğimiz dört gücü birleştirince Allah’ın izniyle 5 sene sonunda Anamur’u ihya edeceğiz.
ANAMUR BİR 5 SENE, 10 SENE DAHA MI KAYBETSİN?
Ben tekrar sorarım, birisi 10 senedir ortada, yaptığı ettiği ortada, diğeri bugüne kadar bir devlet dairesinde bir yere imza mı atmış? Gidipte Ankara’dan bir yere yardım mı istemiş, iyi bir esnaf olabilir, Allah çok versin hiçbir diyeceğimiz yok. Ama Ankara’da bürokraside iş bitirmek, Anamurlu’ya hizmet koparmak kolay mı zannediyorsunuz? Anamur bir 5 sene, 10 sene daha mı kaybetsin? Bunu istemediğinizi biliyorum. İradenizle diyorsunuz ki ‘Biz Anamur’u bir 10 sene daha geriye götürmeyelim. Hem genel iktidarın gücüyle, hem yerel iktidarın gücüyle, hem Büyükşehir’in gücüyle, hem Hidayet Kılınç’ın tecrübesiyle ilçemiz kazansın.’ Bu irade bugün burada.
HERKESE KAPIMIZ AÇIK OLACAK
Bizim belediyeciliğimizde kapımız her gelene açık olacak. En garibanından en zenginine kadar herkes ilgi görecek, alaka görecek, işi sonuna kadar takip edilecek. Yapılıp yapılamayacağı nedenleriyle birlikte kendisine bildirilecek. Bu geri dönüşümlü bir belediyecilik olacak. Öğleye kadar belediyede olacağım, öğleden sonra da aracıma binerek yanımda teknik elemanımla sorunları yerinde tespit edeceğim. Çözümünü belirleyip takip edeceğim. Bizim belediyeciliğimizde ‘sen git biz yaparız’ olmayacak. Biz yapıp bilgi vereceğiz. 5 yıl sonra Anamur’un sorunlarını en aza indirmiş olarak karşınıza çıkacağız.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt "Ülkemiz...
Umut Partisi genel başkanı Abdulkadir Bozkurt, ülkemiz ve Türk siyasetinin büyük bir çıkmazda olduğunu,...

Haberi Oku