BİR ÇOK YAHUDİ BİLİM ADAMI, SANATKAR, İŞADAMI, MÜZİSYEN YAHUDİ, SİYONİZM PEŞİNDE KOŞAN İSRAİL'İN, FİLİSTİN'DE, GAZZE'DE İNSANLIK SUÇU İŞLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR...
Bu Yahudileri ve görüş ve düşüncelerini tek tek ele alıp burada dile getirmek hem yer sıkıntısına hem de okur için okuma sıkıntısına sebep olabilir. Ancak, bunlardan sadece son bir kaç ay içinde medyaya yansıyan bir kaç seçme haber özeti ufkumuzu açabilir: Bu birkaç aylık medya haber özetinde bile bazı Yahudilerin emperyalizm peşinde koşan İsrail'i nasıl eleştirdikleri görülüyor…
 
SİYONİZM İNSANLIĞIN DÜŞMANI OLDUĞU GİBİ YAHUDİLERİN DE DÜŞMANIDIR
HİKMET SOFU
 
YAHUDİ DÜŞMANLIĞINA ‘HAYIR!’, YMM HAREKETİNİN KARŞI OLDUĞU ŞEY SİYONİZM’Dİ
İSRAİL’İN EMPERYALİST POLİTİKALARI YAHUDİ DÜŞMANLIĞINI KÖRÜKLÜYOR
‘İSRAİL'İN YIKILMASI İÇİN TANRI'YA DUA EDİYORUZ.’ ‘SİYONİZME SON VER’, ‘SİYONİST ORDU YAHUDİLERİ VE YAHUDİLİĞİ TEMSİL ETMİYOR’, ‘BARIŞ VE GÜVENLİK İÇİN SİYONİZME SON VER’, ‘FİLİSTİN, FİLİSTİNLİLER’E AİTTİR’, ‘İSRAİL, GAZZE’DE SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ’
 
SİYONİZME KARŞI ÇIKAN YAHUDİLER KADAR CESUR OLALIM!..
Yukarıda tırnak içindeki sözler bize ait değil. Bir Türk’e veya bir Müslüman’a ait değil. Bu sözler Yahudilere ait!..
Fazla söze ne hacet!.. Bu coğrafyada Kur’an’ı Kerim’in ifadesi ile çıkardıkları fitne ve fesat yüzünden 2 defa perişan olmuş Yahudiler şimdi de İsrail’in işgalci, yayılmacı, Siyonist, ‘Nil’den Fırat’a … gibi şövenist politikaları yüzünden aynı tehlikeyle karşı karşıya!.. Ya barış! Barış nasıl gelecek? Hz. Ömer’den 1918’e kadar süren barış yeniden Ortadoğu ve Filistin’e gelir mi? Adam olursak ‘evet’… ‘Kudüs’te bir manga Türk askeri nasıl barışı koruduysa!..’
Fazla söze ne hacet!.. İşte bugünün Yahudilerinin dilinden birkaç söz:
 
‘BARIŞ VE GÜVENLİK İÇİN SİYONİZME SON VER’
AA’nın haberlerine göre, İsrail’in Gazze'ye yönelik canice saldırıları karşısında, savaş karşıtı İsrailli Yahudiler ayağa kalktı. Tel Aviv ve Kudüs’te Siyonist İsrail politikalarını eleştirdiler.
Tel Aviv’de toplanan 5 bin kadar savaş karşıtı gösterici, İsrail ordusunun "operasyon"u sona erdirmesini, Hamas'ın roket atmayı durdurmasını ve tarafların sorunlara barışçıl çözüm bulmasını istedi.
Kudüs'te de Gazze’ye yönelik saldırıları “soykırım” olarak niteleyen ‘Soykırım Karşıtı Yahudiler’ grubu Yahudiler Gazzeli çocukların öldürülmesini oyuncak bebek yakarak protesto ederken Nao Abend, “Bugün bir katliam için ihtiyaç duyulan tek şey, bir ekran ve bir düğme. İşte yüksek teknolojinin bize hediyesi” dedi. Göstericiler Anayasa Mahkemesi’ni de ‘İsrail’in işlediği savaş suçlarını onaylamakla bu suça ortak olduğunu’ ileri sürdüler.
Ortodoks Haradem Yahudilerinden Neturei Karta üyeleri de, ‘Siyonizme son ver’, ‘Siyonist Ordu Yahudileri ve Yahudiliği temsil etmiyor’, ‘Barış ve güvenlik için Siyonizme son ver’, ‘Filistin, Filistinliler’e aittir’ yazılı pankartlar taşıyarak İsrail saldırısını protesto ettiler. (AA, 28.7.2014)
 
‘İSRAİL'İN YIKILMASI İÇİN TANRI'YA DUA EDİYORUZ.’
New York'ta BM önünde düzenlenen protestolara katılan ‘Siyonizme Karşı Yahudi Birliği’nden Haham Dovid Weiss de yaptığı açıklamada, ‘İsrail'in Gazze'ye saldırıları Yahudiliğin esasına ve Tanrı'ya karşı isyandır. Tevrat ve Yahudi öğretisi insanların topraklarını baskıyla çalmaya izin vermez. İsrail devletine de izin vermez’ dedi.
Weiss, ‘Kalbimiz Filistinliler için ağlıyor. Daha kaç Filistinli masum öldürülecek?’ diye konuştu.
Weiss, İsrail'in kendi dinlerini, kimliklerini çaldığını ve rehin aldığını belirterek, "Onlar Yahudi değil. Siyonizm Yahudiliğin tam zıddıdır. Bu nedenle biz İsrail'e karşıyız.” "İsrail'in hızlı ve barışçıl bir şekilde yıkılması için Tanrı'ya dua ediyoruz."
 
‘FİLİSTİN’İ ZORLA ALMAK HIRSIZLIKTIR VE TEVRAT'A GÖRE DE SUÇTUR’
Weiss, "vaat edilmiş topraklar" konusunda ise bölgeden 2 bin yıl önce çıkarıldıklarını, kutsal topraklarda bütün dinlere mensup insanların bir arada barış içinde yaşamasını istediklerini belirterek, şöyle devam etti:
"Ancak bunun için o toprakları, şu andaki yasal sahipleri olan Filistinlilerden zorla almak hırsızlıktır ve Tevrat'a göre de suçtur. Bu nedenle dünya genelinde dindar Yahudiler hiç bir zaman Siyonizm ve İsrail devletini kabul etmemişlerdir."
 
‘İSRAİL DEVLETİ VE FİLİSTİN'İN İŞGALİ BAŞINDAN BERİ YANLIŞTI’
Gösterilere katılanlardan Haham Dovid Feldman da AA'ya yaptığı açıklamada, "Filistin'de yapılanların tamamı yanlış. İsrail devleti ve Filistin topraklarının işgali en başından beri yanlıştı" dedi.
İsrail'in saldırılarının sadece Filistinlilere ve uluslararası hukuka göre suç olmadığını, bunun aynı zamanda Yahudilik kanunlarına göre de suç olduğunu kaydeden Feldman, "Yahudiliğe göre bizim devlet kurmamız da kendi devletimize sahip olmamız da başkalarına eziyet etmemiz de yasak. Bu bir felaket" diye konuştu. (AA, 16.7.2014)
 
AKADEMİSYENLERİN ÇAĞRISI: ‘İSRAİL İŞGALİ SONA ERDİRMELİ’
Bir başka haber de şöyle:
“600 akademisyenin İsrail kurumlarındaki öğretim elemanlarına yaptıkları çağrı çok önemliydi. Bu çağrıyı imzalamış önde gelen akademisyenler ve entelektüeller arasında Etienne Balibar, Sir Patrick Bateson, Safar Tanar, John Berger, Sandeep Pandey, Noam Chomsky, Ömar Demir, Mustafa Acar, Richard Falk, Ahdaf Soeuif, Ranu Samantrai, Marina Warner, Yusuf Ziya Erdil, Sunil Gupta ve Supriya Chaudhuri de vardı. Şimdiye kadar 65 cesur İsrailli bilim insanı aşağıdaki açıklamayı içeren bir bildiriye imza attı.(*)
“Bu bildiriye imza atanlar, İsrail üniversitelerindeki tüm akademisyenler, İsrail hükümetinin kullandığı saldırgan askeri stratejiyi kınadıklarının bilinmesini istiyorlar. Tamamen masum insanların katledilmesi müzakereyle varılacak bir anlaşmanın önüne kandan bariyerler inşa etmektedir. Bu tür bir anlaşma ise Filistin halkının işgali ve sonu gelmeyen ezilmesinin tek alternatifidir. İsrail hemen ateşkes ilan etmeli ve adil bir barış anlaşmasıyla işgalin ve yerleşimlerin sona ermesi için dürüst ve iyi niyetli bir biçimde müzakere etmeye başlamalıdır.”(**)
TOM HICKEY, Zaman, 28.7.2014
(*), (**) İmzaların tam listesi ve dünya çapındaki çağrı (bildiri) şu adreste görülebilir: http://haimbresheeth.com/gaza/an-open-letter-to-israel-academics-july-13th-2014/
 
HRW: ‘İSRAİL, GAZZE’DE SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ’
Merkezi New York’ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail’in, 2014 Temmuz ve Ağustos aylarında Gazze’ye yaptığı saldırılarda yüzlerce sivili öldürerek Gazze’de savaş suçu işlediği kararına vardı.
HRW, Gazze’deki üç Birleşmiş Milletler (BM) okulunun vurulmasını incelediği raporunda “Gazze’de evlerinden edilmiş Filistinlileri ağırlayan üç BM okulunu hedef almış İsrail saldırıları, birçok sivil can kaybına sebep olduğu için savaş suçudur.” dedi. İsrail’in bu okullara yönelik iki saldırısında “hiçbir askeri amaç gütmeden gelişigüzel hedef aldığını”, birisinde ise “yasa dışı şekilde aşırı güç” kullandığını rapor haline getirdi… (basın, 12.9.2014)
 
YAHUDİ DÜŞMANLIĞINA ‘HAYIR!’
YMM HAREKETİNİN KARŞI OLDUĞU ŞEY SİYONİZM’Dİ
SİYONİZM İNSANLIĞIN DÜŞMANI OLDUĞU GİBİ YAHUDİLERİN DE DÜŞMANIDIR
İSRAİL’İN EMPERYALİST POLİTİKALARI YAHUDİ DÜŞMANLIĞINI KÖRÜKLÜYOR
Sakın yanlış anlaşılmasın. Yahudi düşmanlığı yapmıyoruz. Yahudi düşmanlığına da (antisemitizm (Yahudi düşmanlığı) ve ‘holokst’a (Yahudi soykırımına) da karşıyız…
Vurgulamak istediğimiz asıl şey, İsrail’in emperyalist -yayılmacı- politikalarının yani Siyonizm’in yanlışlığıdır. Siyonizm insanlığın düşmanı olduğu gibi Yahudilerin de düşmanıdır. YMM (YENİDEN MİLLİ MÜCADELE) HAREKETİNİN KARŞI OLDUĞU ŞEY DE SİYONİZM’Dİ. Buna da her aklı başında insan Yahudi olsun-olmasın karşı çıkmaktadır. Ülkemizde bulanan Yahudi vatandaşlarımız da İsrail’in yaptığı Siyonist uygulamaları kınayan mesajlar yayınlamaktadırlar.
Yukardaki haberlerde bunun birçok örneğini özetle verdik. Yine Siyonizm karşıtlığıyla tanınan Yahudilerden Başhaham Joel Weber Veiss, POSTA212’ye yaptığı açıklamada şöyle demektedir: “İsrail’in bölge halkına uyguladığı şiddetten dolayı dünyadaki tüm Yahudiler haksız yere suçlu duruma düşüyor. İsrail’in kuruluşu dahil olmak üzere sonrasında izlediği politikalar hem bölge halkı hem de dünyadaki Yahudiler için haksızlıktır. Siyonizm, Yahudiliğe değil tamamen siyasi çıkarlara hizmet eden bir kavram. İsrail Devleti, diğer bazı dinlerde de örneklerini görebileceğimiz gibi, Tanrı inancını kullanarak hem insanların canına kastediyor hem de bizleri dünyaya yanlış tanıtıyor.”
İslam Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (sas) nin öğretisi İslam dininin yüce kitabı Kur’an’da Allah, Yahudilerden bahsederken mealen eğer yeryüzünde bozgunculuk, fitne, fesat, zulüm yaparsanız sizi cezalandırırım şeklinde uyarmaktadır. Bu tehdit, bozgunculuk, fitne, fesat, zulüm yapacak Yahudilere olduğu gibi, bu özellikleri gösterecek diğer milletler için de bir tehdittir. Allah bazı uyarılarını iyi anlaşılsın diye bazı örneklerle, modellerle yapmaktadır…
 
İSRAİL’E ‘ONE MUNİTE’ ÇEKECEK BİRİ VAR MI?
ORTADOĞU’DA BARIŞI KİM KURACAK?
Bu mübarek Ramazan bayramı gününde içimiz kan ağlıyor…
İsrail dur durak bilmiyor, ateşkes tanımıyor, işgal ettiği topraklardan çekilmediği gibi yayılmacılığa devam ediyor… Aklı başında Yahudi ileri gelenlerini de dinlemiyor. Arkasına ABD, Almanya gibi ülkeleri ve BM’yi de almış, ‘Nil’den Fırat’a!’ hedefi hayalperestliğinde Ortadoğu’yu yakacak ateşle oynuyor…
Sayın Erdoğan ve Davutoğlu’nun her sözü, her çıkışı İsrail’i durdurmak yerine fişekliyor…
Senaryosunu başkalarının yaptığı figüranlığını oynadığımız bu tv dizisini durduracak, İsrail’e numaradan değil samimiyetle ‘one munite’ çekecek, İsrail yayılmacılığını durduracak ve 67 öncesi sınırlara çekerek Filistin topraklarında ‘barış’ kuracak ‘1 manga Türk askeri’ iradesinde devlet adamları ve Türk iktidarı aranıyor?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.