EDİBALİ: 'TÜRKİYE’DE LAZİSTAN, KÜRDİSTAN YOKTUR’
HİKMET SOFU
Millet Partisi Bursa 9. Olağan İl Kurultayı, Elegans salonları Gümüş Salonda tam bir kararlılık ve büyük bir coşku içinde yapıldı. Kurultayda Hüsamettin Akyıldız Bursa il başkanlığına seçildi…
Kurultay’da konuşan Bilge Lider Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali,“Türkiye için, Türk dünyası için, İslam dünyası için ve bütün dünya için, ‘Muhteşem Türkiye’ bir zarurettir! İktidar, milli, dini bütün güzelliklerin katili oldu. Türkiye’yi bir avuç şakinin, eşkiyanın, teröristin maskarası yaptı. Şunu herkes bilsin ki Türkiye’de bir Lazistan yoktur. Türkiye’de bir Kürdistan da yoktur. Türkiye’yi etnik kimliklerine ayırmak hiçbir yöneticinin işi değildir.” dedi.
 
TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ İÇİN MİLLET PARTİSİ İKTİDARI ŞARTTIR!..
Kurultayda yapılan konuşmalar, Millet Partisi’nin doğuş tarihi slaytı, okunan şiirler, söylenen türküler-marşlar, atılan sloganlar, yapılan tezahüratlar ve milli davaya bağlılık yemini, Millet Partililerin Türkiye’nin sorunlarını çözme heyecan, azim ve kararlılığını vurguluyordu. Millet Partililer kurultayda bir tarihi gerçeği daha heyecanla dünyaya haykırıyorlardı: Türk Milletinin ve devletinin varlık ve bekasının devamı için, ‘Muhteşem Türkiye’ projesini gerçekleştirecek olan Millet Partisi iktidarı, Türk Milleti için bir mecburiyettir!.. Irak’tan Suriye’ye, Bulgaristan’dan Doğu Türkistan’a kadar Türk dünyası, İslam dünyası ve dünya barışı için de Millet Partisi iktidarı şarttır!.. İnsanlık Millet Partisi iktidarını ve ‘Muhteşem Türkiye’yi bekliyor!..
 
‘TÜRKİYE’DE BİR LAZİSTAN YOKTUR. TÜRKİYE’DE BİR KÜRDİSTAN DA YOKTUR!..’
Millet Partisi Genel Başkanı Sayın Aykut Edibali, ‘Millet iktidar Edibali Başbakan’, ‘Edibali Başbakan’ tezahüratları arasında kürsüye çıkarak şu mesajları verdi:
“Türkiye için, Türki dünyası için, İslam dünyası için ve bütün Türkiye için ‘Muhteşem Türkiye’ bir zarurettir! İktidar, milli, dini bütün güzelliklerin katili oldu. Türkiye’yi bir avuç şakinin, eşkiyanın, teröristin maskarası yaptı. Şunu herkes bilsin ki Türkiye’de bir Lazistan yoktur. Türkiye’de bir Kürdistan da yoktur. Türkiye bir karış toprağını kimseye bırakamaz. Türkiye Ege’deki 17 adayı niye Yunanistan’a bıraktı? Bunlar yoksa Türkiye’nin düşmanları mı? Millet Partisi olarak, Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm maddi, manevi, tarihi mirasına sahip çıkacağız, bunda kararlıyız…
Türkiye’yi etnik kimliklerine ayırmak hiçbir yöneticinin işi, görevi değildir. Kafkasya’dan gelip Türkiye’ye yerleşmiş bir dedeye torunları demişler ki; ‘Dede bize dilimizi anlatsana.’ Dede onlara şöyle demiş: ‘Onu unutun yavrularım. Bizim dilimiz şu an konuştuğumuz dildir, Türkçe’dir. Bizi yaşatan budur.’  İşte Millet bu!..
Türkiye son kale falan değil. Türkiye düşmeyecektir. Bu millet Türk’ün imha planı Sevr’i yırtıp atmıştır. Yeni Sevr’leri de yırtıp atacaktır. ‘Muhteşem Türkiye’ işte budur!.. Rahmetli Akif’in Balkan, Kafkas faciaları felaketleri karşısında şaşkınlığını düşünün… Sultan Abdülhamit’i düşünün: Selanik hapishanesinden Konya’ya taşınmak istendiğinde ‘Siz ne yaptınız da Yunan komitacıları ile Bulgar komitacılarını bir araya getirdiniz?’ diye sorar.
Büyüklüğü, çareyi, sorunlara çözümü kendinde arayacaksın. Yunanistan’da Mustafa, Kemal, Mehmet ismi yasaktır. Mustafa, İslam düşmanlığından yasak. Mehmet, İstanbul Fatihi Fatih Sultan Mehmet’ten dolayı yasak. Kemal niye yasak?...”
 
ÖNDER, BAYRAĞI AKYILDIZ’A DEVRETTİ…
Millet Partisi Bursa İl Başkanı Abdurrahman Önder yaptığı kurultay konuşmasında, her gün şehit haberlerinin geldiği, ülkemizin ve milletimizin bölünmek istendiği günümüzde Millet Partisi’ne ihtiyacın her zamankinden daha fazla olduğunu vurguladı. Önder konuşmasında 25 yıldır yürüttüğü Millet Partisi Bursa İl başkanlığı bayrak yarışı nöbetini devrederken yeni yönetimin her zaman gerek fikir mücadelesinde gerekse hizmet yarışında yanlarında ve onlarla birlikte olacağını belirtti.
İl başkanı Hüsamettin Akyıldız İl başkanı Abdurrahman Önder’e teşekkür ederek konuşmasına başladı ve yeni yönetim kurulunu kürsüye çağırarak tek tek tanıştırdı ve Genel Başkan’la fotoğraf çektirdi. İl Başkanlığı bayrak nöbeti görevini en güzel şekilde yapacaklarını ve bayrağı daha yükseklerde dalgalandıracakları sözünü verdi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.