Anamur Belediyesi 1. Edebiyat Günleri Dolu Dolu

İlk Yayın: 20 Mayıs 2024 – Güncelleme: 20 Mayıs 2024 20:29

Mithat ÜNAL/MHA – Anamur Belediyesinin düzenlediği Anamur 1. Edebiyat Günleri Muşurup Sanat Sokağı’nda devam ediyor. Yerel yazarların yanın da ulusal yazarların kitaplarının da yer aldığı etkinliğin birinci gününde, katılım beklenenin üzerinde gerçekleşti. Etkinlik açılışına Kaymakam Bilal Bozdemir, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Belediye Başkanı Durmuş Deniz katıldı. 
Kaymakam Bilal Bozdemir, bu tür etkinliklerin, kültürel kimliğimize önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Belediye Başkanı Durmuş Deniz de konu hakkında gazetemize verdiği röportajda, edebiyat günleri etkinliğinin ilkini gerçekleştirdiklerini kaydetti. Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü ve Kent Konseyinin ilgili birimi tarafından hazırlanan etkinliği geleneksel hale getireceklerini kaydetti. 
Etkinliğe 20’ye yakın yazarımızın davet edildiğini söyleyen Belediye Başkanı Durmuş Deniz; “Özellikle ilçemizde, çok güzel konuları ele alan ve şiirler yazan sanatçılar yetiştirmişiz, bunun bugün farkına vardık. Ben bütün katılım sağlayan yazarlarımıza da buradan Anamur Belediyesi olarak teşekkür etmek istiyorum.” Dedi. 
Bu tür etkinliklerin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini sözlerine ekleyen Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz; “Kültür bizler için çok önemlidir. Kültürüne önem vermeyen ülkeler, geleceğini iyi saptayamaz inancındayım. Gençlerimize, torunlarımıza, geçmişteki geleneğimizi, kültürümüzü, bu dönemdeki yaptığımız çalışmaları unutturmayarak aktarma yolunda bir program içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Diyerek  emeği geçen herkese teşekkür etti.  
Anamur Belediyesi 1. Edebiyat Günleri etkinliğine, İpek Ongun, Aydın Doluoğlu, Ayfer Yurdakul, Ali Tunç, Barış Erdoğan, İsmail Donanmış, M. Faik Güneysu, Fatma Arıkan, Gülden Mahmud, Hamdi Mersin, Hanifr Mert, Kenan Karabağ, Nermin Mercan, Nevzat Çağlar, Nihat Erkan, Nuri Uygur, Oğuzhan Martin, Orhan Sunaç, Övgü Ezgi Yılmaz, Selahattin Uzan, Şeref Cer ve Veli Erdem eserleri ile katıldılar. Bugün başlayan ve yarın onur konuğu Yazar İpek Ongun ile ‘Gençlik ve Edebiyat’ üzerine bir söyleşinin gerçekleşeceği etkinlik,  22 Mayıs Çarşamba günü video gösterileri, mahalli yazarların imza etkinliği ve plaket sunumu ve Başkan Deniz’in katılım belgesi takdimi ile sona erecek.   

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.