Anamur Durmuş Deniz, Mersin Vahap Seçer Dedi

İlk Yayın: 1 Nisan 2024 – Güncelleme: 1 Nisan 2024 01:14

MHA – Anamur  seçimini Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz’den yana kullandı. Anamur değişimi tercih ederken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 5 yıl daha yerini korumuş oldu. Bozyazı ise yine Cumhur İttifakı Mustafa Çetinkaya’ya göreve devam etmesini istedi. 
31 Mart Yerel seçimlerinde, Anamur demokratik tercihini, kesin olmayan sonuçlara göre 13,614 oyla Durmuş Denizden yana tercih ederken Cumhur İttifakının Adayı Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 8,543 aldı. 
Mersinde ise 453,553 oyla Vahap Seçer yerin korurken, en yakın rakibi Cumhur İttifakının Adayı Serdar soydan, 232,091 oyda kaldı. Yeni Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama sırasında, uzun tezahüratlar nedeni ile uzun süre konuşamayan Durmuş Deniz; “Seçimi halkımızın kurduğu gönül ittifakı ile kazandık.” Dedi.  
Bu görevin sorumluluğunun bilincinde olduğunu kaydeden Deniz, kararı kent konseyi vasıtası ile önce halka soracağını, sonra meclise getireceğini ifade etti. Mersin Büyükşehir Belediyesini yine Vahap Seçer’in kazanmış  olmasından dolayı özellikle Anamur’un büyük bir kazanım elde ettiğini, böylece hem Mersin hem de Anamur uyum içinde çalışarak hizmet noktasında kentimizi şaha kalacağız dedi. Anamur’a hizmet eden tüm belediye başkanlarına ve son 5 yılda Anamur’a güzel hizmetler getiren Hidayet Kılınç’a da teşekkür ederim.” Diyen Deniz, “Şimdiye kadar nasıl yaşamışsam, bundan sonra da mütevazi yaşamımı sizinle birlikte sürdüreceğim.” Dedi. 
 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.