Bakan Bozdağ: “Adli süreçlerde delillendirme çalışmaları Adıyaman’da da devam ediyor”

İlk Yayın: 28 Şubat 2023 – Güncelleme: 28 Şubat 2023 14:14

Bakan Bozdağ’ın konuşmaısndan bazı satır başları şöyle:

“Adıyaman’da yaraların hızla sarılmaya başlandığını yerinde gördük. Sayın bakanıma ve onunla birlikte görev alan çalışan herkese teşekkür ediyorum. Adıyaman Adalet Binamızı ziyaret ettik. Adli hizmetlerin nasıl yürüdüğünü gözlemleme imkanı bulduk. Şuan Adıyaman Adliyemizde hafifi azarlı ancak adli hizmetler belli ölçüde burada devam ediyor. Adıyaman özeli ve bölge genelimde şu ana kadar 735 civarında cumhuriyet savcısı 468 civarın adli tıp uzmanı ve teknikeri ve diğer adli personelle beraber yaklaşık 5 bin civarında geçici ve gönüllü görevlendirmeler yapıldı ki bölgedeki adalet hizmetleri aksamadan yürüsün.

Bölgede adalet hizmetleri aksamadan devam etmektedir. Felaketin yaralarını sarmak ve vatandaşlarımızın barınma ve diğer sorunlarını çözme konusunda verdiğimiz sözleri de en geç bir yıl içerisinde yerine getireceğimizden hiç  kimsenin tereddüttü olamasın. Adli süreçlerde delillendirme çalışmaları Adıyaman da da devam etmektedir. Hiçbir enkaz delil tespiti yapılmadan kaldırılmamıştır. Bundan vatandaşlarımız emin olsunlar. Her şey usulünce yapılmaktadır. Bunun altını bir kez daha çizmekte fayda görüyorum. Bu soruşturmalar sadece müteahhitlerle ilgili değil, bir inşaattın tamamlanma sürecinde kimler hangi konularda görev aldılarsa bunların tamamıyla ilgili soruşturmalar kendi usulü çerçevesinde yürüyor.

Bunların tespiti delillendirilmesi zaman almaktadır. Zaman içerisinde herkes ihmali kusuru kimin varsa kusurları oranında sorumlu olduğunu yargı önünde de hesap verdiğini herkes görecektir. Herhangi bir kişiye herhangi bir şirkete ayrımcılık söz konusu değildir. Adalet yerini bulacaktır. Bu noktada aziz vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmaamsı gerektiğini bir kez daha buradan ifade etmek isterim. Tekrar Adıyamanımıza geçmiş olsun diyor, Rabbim bir daha böylesi felaketi göstermesin diye de dua ediyorum. Saygılar sunuyorum.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.