Başkan Altay: “Hem görevimizi yaptık hem de Konyalıları gururlandırdık”

İlk Yayın: 20 Mart 2023 – Güncelleme: 20 Mart 2023 16:42

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, deprem sonrası Hatay’da görev yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Yapı Kontrol ve Ulaşım Dairelerine bağlı çalışanlarla bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Fen İşleri Dairesi ve Yapı Kontrol Dairesi’ndeki personelle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremle ilgili görevlerde işi bitenlerin görevlerinin başına dönmeye başladığını belirterek, “Şunu gururla gördük ki, aynı şeyi 15 Temmuz’da da yaşamıştık, görev verilince arkadaşlarımız hiç sağına soluna bakmadılar. Adeta hepiniz gitmek için seferber oldunuz. Onun için ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Özellikle ilk günlerde oldukça zor zamanlar geçirdiklerini aktaran Başkan Altay, “Ama hepimiz, bir insanı daha acaba canlı çıkarabilir miyiz, birinin daha ihtiyacını giderebilir miyiz diye büyük bir gayret içerisinde olduk. Bu yaşanan felaket uzun süre unutulmayacak. Çünkü bu kadar insanın aynı anda vefat ettiği, zor durumda kaldığı, ülkemizin son dönemde yaşadığı bir felaket olmadı. Bu acılar yaşanırken bir taraftan da kahramanlıklar anlatılacak. Yapılan işler zihinlerde kalacak ve insanlar takdir edecek. Konya olarak sadece Antakya’da, Konya’da değil; tüm Türkiye’de herkesin gıpta ile baktığı bir başarı elde ettik. Biz tabii bunu birisi bizi alkışlasın diye asla yapmadık. Niyetimiz Allah’ın rızası ve vatandaşlarımızın müşkülünü, zorluğunu gidermek. Bu iyi niyetimiz tüm Türkiye’de takdir gördü. Bu teşekkürü belki kişisel olarak bizler aldık ama bu başarı Konya’nın başarısıdır.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ulaşım Dairesi personeliyle bir araya gelen Başkan Altay, burada da yaptığı konuşmada ulaşım biriminin normal zamanda da en yoğun çalışan birimlerden birisi olduğunun altını çizerek, Konya’nın özellikle merkezde toplu ulaşımda çok farklı hizmetler yürüten bir şehir olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Bunda sizin çok büyük gayretiniz var. Hem vatmanlarımız hem otobüs şoförlerimiz, teknik birimlerimiz hep beraber şehirde insanların sabahleyin işe gitmelerini, akşam da tekrar rahat bir şekilde dönmeleri için yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu günlük telaşenin yanında yaşadığımız deprem felaketinde de arkadaşlarımız çok yoğun bir gayretle önemli işler yaptı. Deprem bölgesinde çalışan arkadaşlarımıza tüm Türkiye adına teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Başkan Altay, her iki ziyarette de Hatay’da görev yapan Fen İşleri, Yapı Kontrol ve Ulaşım personeline teşekkür belgesi verdi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.