Cavidan Demirağ’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

İlk Yayın: 17 Mart 2024 – Güncelleme: 17 Mart 2024 17:03

MHA – GİŞKAD Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği Onursal Başkanı ve TISİAD Türk Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkan Yardımcısı olan İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla önemli bir mesaj yayımladı. Demirağ, mesajında Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin azim ve kararlılığının, vatan sevgisinin ve birlik ruhunun en güçlü ifadelerinden biri olduğunu vurguladı.

“Çanakkale Savaşı, Türk milletinin, üzerinde yaşadığımız kutsal toprakları vatan kılmak için verdiği mücadelenin en şanlı zaferlerinden biridir. Bu zafer, ‘Çanakkale Geçilmez’ diyen ecdadımızın, imkansızlıklar içinde bile vatan savunmasında nasıl bir feragat ve kahramanlık sergilediğinin kanıtıdır,” şeklinde konuşan Demirağ, Çanakkale Zaferi’nin sadece askeri bir başarı olmadığını, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda önemli bir dönemeç olduğunu belirtti ve bu zaferin, ulusal birlik ve beraberlik ruhunun tüm dünyaya gösterildiği bir destan olduğunu ifade etti.

Mesajında, Çanakkale Zaferi’nin günümüz ve gelecek nesillere aktarılması gereken önemli dersler içerdiğini vurgulayan Demirağ, “Çanakkale, vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde bizlere emanet edilmiştir. Onların fedakarlıklarını unutmamak, hatıralarını yaşatmak ve onlara layık birer birey olmak bizlerin en büyük sorumluluğudur,” ifadelerine yer verdi.

Cavidan Demirağ, mesajını Çanakkale Zaferi’nde ve tüm cephelerde vatanı uğruna mücadele eden şehit ve gazileri rahmet, minnet ve şükranla anarak tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’mizin 109. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.