CHP Anamur İlçe Başkanı Çakırcı, ‘’Birlikte el ele vererek kazanacağız’’

CHP Anamur ilçe kongresinde göreve gelen Anamur tarım sektörünün önde gelen iş insanlarından Arif Çakırcı Başkan olarak verdiği ilk demecinde ‘’ Birlikte el ele vererek CHP’nin altı oklu bayrağını belediyenin kapısına asacağımızdan eminiz, Birlik ve beraberlik zamanı olduğunun bilincinin farkındayız. ’’ dedi.

İlk Yayın: 6 Eylül 2023 – Güncelleme: 6 Eylül 2023 13:47

CHP Anamur ilçe kongresinde göreve gelen Anamur tarım sektörünün önde gelen iş insanlarından Arif Çakırcı Başkan olarak verdiği ilk demecinde ‘’ Birlikte el ele vererek CHP’nin altı oklu bayrağını belediyenin kapısına asacağımızdan eminiz, Birlik ve beraberlik zamanı olduğunun bilincinin farkındayız. ’’ dedi.
CHP Anamur ilçe Başkanı Arif Çakırcı Yaklaşan yerel seçimlere dönük olarak plan, proje ve programlar çerçevesinde yönetim kurulu üyeleri ve partinin dinamikleri ile birlikte sahaya indiklerini yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek şu açıklamada bulundu.
‘’ Toros dağlarında girmedik mahalle bırakmayacağız. Kent merkezinde sıkmadığımız el kalmayacak. Gittiğimiz her yerde bir ihtiyacın var mı?’ diye soruyoruz, vatandaşlarımıza yanlarında durduğumuzu söylüyoruz kapı, kapı gezerek vatandaşlarımızın halini hatırını soruyoruz’ ’dedi.
CHP Anamur ilçe Başkanı Arif Çakırcı ‘’Kimseye hangi partili olduğunu sormadan bana göre hiçbir kişiyi siyasi görüşüne göre değerlendirmeden herkesi kucakladıklarını belirterek “Bizler gecemizi gündüzümüze katmak zorundayız, bunu da yapıyoruz.  Biz CHP’liyiz. Atatürk’ün yolundayız çalışmalarımızın karşılığını yerel seçimleri kazanarak taçlandıracağız’ ’dedi
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde girilmedik sokak ve ev bırakılmaması gerektiğini söyleyen CHP ilçe Başkanı Çakırcı, “önümüzdeki yerel seçimlerde Anamur’da çifte mutluluk yaşayacağız. Hem Büyükşehir’i hem de Anamur Belediye Başkanlığını alacağız” ifadelerini kullandı.
Yapılan ilçe kongresinin ardından Başta Büyük şehir Belediyesi Anamur koordinatörü Erdal Karan ile bir önceki ilçe başkanı Durmuş deniz ile birlikte çalışma planlamalarını hayata geçirmeye başlayan Çakırcı, yönetim kurulunun yanı sıra tüm parti üyeleri ile sıkı bir işbirliği içinde faaliyetlere başladıklarını söyledi.
CHP İlçe başkanı Arif çıkarcı kongrenin ardından Kırk kuyu, Sarı Ova, Berem, Beş Kuyu’da Abanoz ve Akpınar yaylarında çalışmalarına start verdi.
İlk görev olarak Kırk kuyu, Sarı Ova, Berem, Beş Kuyu’da yeraltı su kaynakları tükenmiş durumdayken, geçimini hayvancılık üzerinden sağlayan yöre halkının mağduriyet yaşamaması için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla 6 su tankeri, sağlayarak işe başladı.
CHP Anamur İlçe Başkanı Arif Çakırcı ve yönetim kurulu üyeleri, Büyük şehir Belediyesi  Koordinasyon Başkanı Erdal Karan ile birlikte Büyük şehir belediyesinin Anamur’a yapılan yatırımların tamamlanması. Yeni projelerin hayata geçirilmesi konusunda önemli adımların atılacağını sözlerine ekledi.
Çakırcı bunu ilk örneği olarak Yeni halin Anamur’a kazandırılması için adımların atıldığını ve yeni hal projesinin başlatıldığı müjdesini verdi.
CHP İlçe Başkanı Arif Çakırcı açıklamasını sonunda ‘’Başarı her zaman güzeldir. Başarının çıtasını yükseltmek için çabalayacağız Yerel yönetim seçimlerinde birinci parti olmamız için bizlere büyük görev düşüyor. Bu konuda tüm partililerimizle, çok çalışacağız. Anamur için çalışacağız. Anamur’un Sosyal, kültürel Ekonomik ,Turizm ve Tarım alanında çağ atlatılacağı yeni program ve projelerimizle Anamur yerel seçimlerinde  söz ve karar sahibi olmak için yola koyuluyoruz.’’ Açıklamasında bulundu.
“Sizin çok güzel markalarınız var. Anamur muzunuz var. Tadı ve aroması güzel bir muzunuz var. CHP iktidarında muz üreticilerimizin daha fazla kazanması için her türlü tedbir alınacaktır. Anamur muzunu Çikita’ya ezdirmeyeceğim, bu bizim boynumuzun borcudur. Neden mi? Bir ülke üretirse bir ülke çalışırsa bir ülke istidam yaratırsa güzel olur. Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz. İnsanca ve hakça bir düzen kuracağız. Seçim bildirgemizi daha önce açıklamıştık. Güçlü bir sosyal devlet kuracağız. İşçi, memur, emekli, sanayici kazanacak.
A namur yalnızca sahilden ibaret değildir, köyleri var yaylaları var, biz her kesime, tüm vatandaşlarımıza hizmet için varız. ”diyen ve her zaman üreticinin yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn.Vahap Seçer’e üreticilerimiz adına çok teşekkür ederiz.
Seçim Koordinasyon Kurulu üyeleri ile birlikte, Anamur’un Emirşah, Karadere Mahallelerinde, evde, tarlada seçmenlerle buluşularak, başarılı bir çalışma gerçekleştirmişlerdir.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Yaşanılabilir bir Türkiye için’ sloganıyla çıktıklarını, Ak Partililerin sürekli “Kaynak nerede?” diye sorduğunu söyleyerek, “Bu ülkede kaynak var. İktidar olunca onlara kurs açacağım. ’Hortumlar nasıl önlenir’ kursu açacağım, ’Devlet nasıl yönetilir’ kursu açacağım” dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca, “Anamur muzunu çikitaya ezdirmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.