CHP Milletvekili Adayı Gülcan Kış hal esnafıyla buluştu

İlk Yayın: 28 Nisan 2023 – Güncelleme: 28 Nisan 2023 15:39

” Tezgahınıza bahar gelecek”

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış seçim çalışmalarına devam ediyor.
Önceki gün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve milletvekili adaylarıyla birlikte hal kompleksini ziyaret eden CHP Milletvekili adayı Gülcan Kış, hal esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Sabahın erken saatlerinde hal esnafı ve çalışanlarıyla biraraya gelen Kış,” Ağır ekonomik koşullar uzun süredir soframızın tadını kaçırıyor. Farkındayız. Fakat merkezi hükümet bunun sorumluluğunu hal esnafının sırtına yüklüyor. Hal esnafının sorunlarını çözeceğine onları terörize ediyor. Halbuki biz sorunun temelini biliyoruz. Üreticinin toprakla mücadelesini biliyoruz. Tohum, gübre, ilaç gibi girdi maliyetlerinin ne kadar yüksek olduğunu ve çiftçiyi üretimden nasıl uzaklaştırdığının farkındayız. Bu şartlarda hal esnafını suçlu gibi göstermek, en hafif tabiriyle kendi suçunu bastırmaktır. Hal esnafı bu girdi maliyetlerinin yüksekliği altında aldığı ürüne yuksek kar payı koymuş gibi hedef gösteriliyor. Bu haksızlığı biz görüyoruz.” dedi.

14 Mayıs’tan sonra yapacakları tarım reformu ile hem üreticinin, hem hal esnafının hem de yurttaşların yükünü alacaklarını ifade eden CHP’li Kış, ” İktidarımızda üreticinin girdi maliyetlerini kontrol altına alacağız. Böylece tedarik zincirinin ilk halkasını çözeceğiz. Hal esnafının da nakliye, ambalaj ve palet gibi neredeyse üründen. pahalı olan maliyetlerini minimum seviyeye indireceğiz. Topraktan soframıza kadar gelen sebzeyi, meyveyi daha uygun koşullar ve fiyatlarda yurttaşlarımıza ulaştıracağız. Çiftçimizi toprakla barıştıracağız. Esnafın tezgahına, yurttaşlarımızın sofrasına bereket olacağız .” şeklinde konuştu .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.