Çiftçilere alım Garantisi Verilmeli

İlk Yayın: 16 Mart 2024 – Güncelleme: 16 Mart 2024 20:27

MHA – Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Flash Haber TV’de Seçime Doğru programına konuk oldu ve Türkiye’nin ekonomik ve siyasi durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baş’ın açıklamalarından öne çıkan noktalar şu şekilde:

Hüseyin Baş, çiftçilere alım garantisi verilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu garantilerin diğer alanlara yapıldığı gibi çiftçilere de sağlanması gerektiğini ifade etti. Çiftçilerin zarar etmesi nedeniyle ürün ekmekte tereddüt ettiklerini belirten Baş, birçok çiftçinin maliyetleri karşılayamadığı için tarım yapmaktan vazgeçtiğini dile getirdi.

Çiftçilerin zarar etmesi sonucunda dışarıdan mamul ürünlerin alınmak zorunda kalındığını ve bunun için dolar ihtiyacı olduğunu dile getiren Baş, bu durumun hükümetin borçlanmasına yol açtığını ve aslında çiftçilerin emeklerinin bu borçlara ipotek edildiğini belirtti. Bu durumun devam etmesi halinde, gelecek nesillerin de risk altında olabileceğini ifade etti.

Bağımsız Türkiye Partisi olarak seçimlere hazır olduklarını ve her yerde adaylarının bulunduğunu belirten Baş, adaylarının liyakatli olduğunu ve yerel bölgelerinde en iyi projelerle hizmet etmeye hazır olduklarını dile getirdi. Seçmenlere, en az bir pusulada BTP’ye oy vermeleri çağrısında bulunan Baş, aydınlık bir gelecek için gençlerle hareket etmeye hazır olduklarını vurguladı.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin seçimlerde güçlü bir alternatif olarak yer almak istediğini belirten Baş, iktidar ve muhalefetin yanlışlarına dikkat çekerek, farklı bir seçenek sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.