Enes Tunca, İYİ Parti’den Milletvekili aday adayı oldu

İlk Yayın: 20 Mart 2023 – Güncelleme: 20 Mart 2023 15:54

28. dönem Milletvekili Aday Adayı Enes Tunca yaptığı açıklama şöyle:

“Milletimizin üzerindeki kara bulutları dağıtacak, ufkunu aydınlatacak, önünü açacak ve huzura kavuşturacak olan güneş, Mayıs’ın 14’ünde Türk Milletinin üzerine doğacaktır. Heyecanımızın sebebi, güzel vatanımızın her köşesine yayılacak olan bu harekettir. Bu hareket, Huzurun müjdeleyecisi, kavgayı sonlandıracak, sevgiyi getirecek, yoksulluğu tarihe gömecek ve işsizliği yok edecek bir harekettir. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in iradesinde ortaya çıkmış, tüm baskı ve zorlamalara meydan bırakmadan dimdik duran bu İYİLİK hareketinin, Türkiye’yi karanlık ve kirli odaklardan kurtaracağına inancımız tamdır.”

“Bu yolda; Milletimizin her bir ferdiyle kucaklaşacağız” diyen Tunca, “Her kapıyı çalacağız, her haneye gireceğiz ve her eli tutacağız. Gül olup açacağız. Ümit olup sevindireceğiz. Merhem olup kanayan yaralara deva olacağız. Toprak olup bereket dağıtacağız. Güneş olup ısıtacağız Ve Anadolu’nun göklerinde ışıldayacağız” diye belirtti.

Milletin derdi karşısında adeta kör ve sağır olmuş bir iktidar ve yandaş grubuyla karşı karşıya olduklarını söyleyen Tunca, “Hırsızlığın, yalanın bini bir para. Milli ve manevi kutsallarımız, siyasetin adeta mezesi haline dönmüş durumda. Gençler hayal kuramıyor. Eğitim sistemi, eğitim ve sistemin olmadığı bir ucube yönteme dönüşmüş vaziyette en önemlisi fırsat eşitliğinin adı dahi anılmıyor. Ülkemize gelip yerleşmiş misafirlerin, misafirlikleri çoktan kabak tadı verdi. Adalet kanayan bir yara! Bu kadar sorunun karşısında korkmuyoruz! Türk Milletine borcumuz olduğu anlayışıyla siyasete bakıyoruz! Milletimize borcumuz var! Genç ve dinamik, azimli, inançlı ve kararlıyız! Ayak basmadık mahalle, sıkmadık el bırakmayacağız!” dedi.

“Türk Milletine güvenimiz tam” diyen Tunca sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’den başka gidecek ülkemiz yok, vazgeçecek bir vatanımız yok! Bu yola, taşın altına elimizi değil yüreğimizi koyarak çıkıyoruz! Siyaset hobi olarak yapılacak bir iş değildir. İhale mesleği hiç değildir. Yoldan geçerken uğradım mesleği de değildir. Alt yapı isteyen bir meseledir. Kafa yormak isteyen, en önemlisi yürek isteyen bir iştir. Bu farkındalıkla hareket ediyoruz!”
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.