Geleceğe Adımlar Derneği deprem bölgesinden gelen 200 öğrenciye umut olacak

İlk Yayın: 20 Mart 2023 – Güncelleme: 20 Mart 2023 14:47

Ortaokul çocuklarını akranlarıyla eşit fırsatlara sahip olmaları için destekleyen Geleceğe Adımlar Derneği, 20 – 24 Mart tarihlerinde Ankara Büyükşehir Anfa Ortaokulu’nda çeşitli eğitimler verecek.

Sosyoekonomik koşulları nedeniyle akranlarıyla eşit fırsatlara sahip olamayan ortaokul çağındaki çocukların farkındalıklarını artırmayı ve psiko-sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan Geleceğe Adımlar Derneği, 20 – 24 Mart 2023 tarihlerinde Ankara/Mamak – Büyükşehir Anfa Ortaokulu’nda deprem bölgesinden gelen 200 öğrenciye bir hafta süre ile deprem sonrası yaşanan sıkıntıların iyileştirilmesi amaçlı eğitim verecek.

Üniversitelerin farklı lisans bölümlerindeki öğrenciler tarafından oluşturulmuş interaktif bir eğitim programını ortaokullarda tam zamanlı eğitimle hayata geçiren Geleceğe Adımlar Derneği; Ocak 2020’den bu yana sırasıyla Mardin, Ordu, İstanbul-Ümraniye, Kars, Hatay, İstanbul-Beykoz, Kırşehir, Ağrı, İstanbul-Kağıthane’deki 10 okul da 1000’e yakın öğrenciye ulaştı. Duygusal zeka, ekoloji-çevre, empati kurma, hukuk, meslekler, problemlerle başa çıkma, çözme ve zorbalık konularını kapsayan eğitim programı drama, resim-kolaj, yaratıcı yazarlık atölyeleri ile de zenginleştirildi.

Geleceğe Adımlar Derneği’nin genç gönüllüleri 5 gün boyunca gerçekleşecek program için; uzman psikolog ve profesörlerden deprem sonrası yaklaşımlar ile ilgili özel eğitimler alarak içeriği deprem bölgesinden gelen çocuklara en faydalı olacak şekilde geliştirdi.

Geleceğe Adımlar Derneği Hakkında;

2020 yılında faaliyete başlayan Geleceğe Adımlar Derneği Avukat Elif Görgülü öncülüğünde bir araya gelmiş bağımsız genç gönüllülerden oluşmaktadır. Aldığı eğitimlerle kendini sürekli geliştiren ve sayıca artan gönüllüleriyle, Türkiye’nin farklı illerinde, çeşitli etkenlerden dolayı sahip olması gereken imkânlara ulaşamayan çocuklara farkındalık kazandırılması, akranlarıyla eşit fırsatlara ulaşmakta güçlük çeken ortaokul çağındaki çocukların bulunduğu okullara ulaşılması hedeflemektedir.

www.gelecegeadimlar.org

https://instagram.com/gelecegeadimlar?igshid=YmMyMTA2M2Y

https://www.linkedin.com/company/gelecege-adimlar-dernegi/?originalSubdomain=tr

https://www.youtube.com/@gelecegeadimlar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.