HÜDA PAR heyeti, deprem bölgesinde

İlk Yayın: 11 Şubat 2023 – Güncelleme: 11 Şubat 2023 18:24

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu başta olmak üzere, partinin başkan yardımcıları, parti üyeleri, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmaya devam ediyor.

Heyet, Hatay’da arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği enkazların önünde bekleyen acılı ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Heyet ardından AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalan depremzedeleri ziyaret ederek depremzedelerin kendilerine ilettiği sorun ve talepleri dinledi.

Daha sonra merkez iki ilçe olan Antakya ve Defne’ye geçerek burada Millet Bahçesinde bulunan toplama merkezini ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, STK temsilcileri ile görüşüp yardım ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

“Hatay’ımızın başı sağ olsun”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, depremde hayatını kaybedenler için taziye dileklerinde bulunarak, ” Eksiklikler var gördüğümüz kadarıyla çalışmalar devam ediyor. Depremin üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş olsa da hala bir umut var. Yapılan çalışmalarda kurtarılmaya şahit olduk. Milletimizin, memleketimizin ve hassaten Hatay’ımızın başı sağ olsun.” dedi.

“Bir susun sadece buradaki makineler çalışsın”

Birlik ve beraberlik içinde bu zorluğunda atlatılacağını ve gereksiz tartışmaların bir kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“Acılar bu kadar tazeyken ve enkaz altında binlerce vatandaşımız varken, bazı kesimler tarafından olmadık birtakım tartışmalar yapılmakta, suiistimaller gerçekleştirilmekte ve herkes bir yerden farklı şeyler devşirmeye çalışmaktadır. Bizim onlara söyleyeceğimiz bir tek şey var o da şu: ‘Bir susun sadece buradaki makineler çalışsın, yardım kuruluşları çalışmalarını yürütsün ve bu halkın acıları azda olsa dinsin, yaralarını sarmaya çalışalım.”

“Cenazelerin acil kaldırılması için çözüm üretilmeli”

HÜDA PAR Genel Başkan yardımcısı Mehmet Eşin ise depremzedelerin yaşadığı sorun ve sıkıntıları dile getirdi.

Yapılan yardımlarla ile temel gıda ürünleri ve sıcak yemek gibi sorunların giderildiğini belirten Eşin depremzedelerin başlıca sorunlarını şöyle sıraladı:

“Depremzedelerin seyyar lavabo ihtiyacı var. Bazı yerlerde kaldırılamayan cenazeler mevcut. Acilen bunlara çözüm bulunması lazım. Aksi durumda ilerleyen zamanda bu cenazeler hastalıklara yol açacaktır.”

HÜDA PAR heyetinin bölgedeki ziyaret ve incelemelerinin devam edeceği belirtildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.