İzmir, EUROCUP 2’de tam not aldı

İlk Yayın: 13 Mart 2023 – Güncelleme: 13 Mart 2023 14:02

10-11 Mart 2023 tarihlerinde Tekerlekli sandalye basketbolunda Avrupa’nın en önemli kupaları arasında yer alan EUROCUP 2’nin A Grubu maçları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Celal Spor Salonu’nda oynandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Fenerbahçe Göksel Çelik ile Fransa’dan Meylan Grenoble Handibasket, Polonya’dan Orto-Medico Scyzory Kielce ekipleri 10-11 Mart tarihlerinde kıyasıya mücadele verdi.

Grup lideri Fenerbahçe oldu

EUROCUP 2 A Grubu birincilik maçında Fenerbahçe Göksel Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü 69-56 mağlup etti ve grup birincisi oldu. Bu sonuçla Fenerbahçe, İspanya’daki EUROCUP 2 finallerine, ikinci olan İzmir BBSK da 27-30 Nisan’da Yalova’da yapılacak EUROCUP 3 final grubuna katılma hakkı kazandı.

İzmir’in tekerlekli sandalye basketbolunda 15 yıl aradan sonra bir tekrar bir Avrupa Kupası ayağına ev sahipliği yaptığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, “Başkanımız Tunç Soyer’in öncülüğünde İzmir’i spor kenti yapma yolunda ilerliyoruz. 15 yıl sonra tekerlekli sandalyede çok önemli bir Avrupa Kupası serisine ev sahipliği yaptık. İki gün boyunca tüm maçlar centilmence geçti ve çok keyifli anlar yaşandı. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu tarafından olumlu geri dönüş aldık. İzmir’in sporun her branşında uluslararası organizasyon yapabilme gücünü bir kez daha göstermiş olduk. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile İzmir Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile görev alan tüm personel ve gönüllüle rimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.