Kaymakam Bilal BOZDEMİR’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlk Yayın: 17 Mart 2024 – Güncelleme: 17 Mart 2024 16:00

MHA – Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale ruhu ile ilgili bir mesaj yayınladı. Bozdemir Mesajında; “18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı inanılmaz bir şekilde canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine ‘’Çanakkale Geçilmez’’ dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır.
Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve yurdumuzu bizlere emanet eden Aziz Şehitlerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘’Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.’’ sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zafer, Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı olmuştur.
Muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 109. Yıl dönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi. 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.