Mehmet Özhaseki’nin İstifasının Nedeni Kayseri’deki Gerginlik

İlk Yayın: 8 Temmuz 2024 – Güncelleme: 8 Temmuz 2024 11:21

MHA – Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Mehmet Özhaseki’nin neden istifa ettiğinin perde arkası netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimlerinin ardından ilk kabine değişimini gerçekleştirdi. Tartışmaların odağında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevden alındı. Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ise Murat Kurum oldu.
 Aktif Siyaseti Bıraktım
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uzun süredir istifa etmek istediği kamuoyuna yansımıştı. Kabinede sürpriz olarak kabul edilen istifa ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin istifası oldu. Özhaseki’nin yakın çevresine “artık aktif siyaseti bıraktım” dediği belirtiliyor.
 Erdoğan Özhaseki’ye Sert Çıktı
Özhaseki’nin istifasının asıl sebebinin son iki günde yaşanan gelişmeler olduğu söyleniyor. Elips Haber’den Muhammed Vefa’nın haberine göre, Özhaseki’nin memleketi Kayseri’de yaşanan gerginlik nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özhaseki’ye sert çıktığı iddia edildi.
 Deprem Bölgesinde Yetersiz Performans
Ardından belediye başkanları kampında da Özhaseki’ye yönelik bazı tepkilerin olduğu belirtiliyor. Ayrıca deprem bölgesinde Özhaseki’nin yeterli performansı sergileyememesinden dolayı parti içinde eleştirilere sebep olmuş. Yaşanan gelişmeler nedeniyle Özhaseki’nin istifa etme kararı aldığı bildiriliyor.

 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.