Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, seçim ofisinin açılışında partililere seslendi

İlk Yayın: 29 Nisan 2023 – Güncelleme: 29 Nisan 2023 20:03

“BİR OY ELBETTE KILIÇDAROĞLU’NA BİR OY ELBETTE CHP’YE”

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış’ın seçim ofisi miting gibi bir törenle açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Gülcan Kış, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs zaferinden sonra başlayacak asıl mücadelede yalnız bırakmamak için CHP mutlaka TBMM’de en güçlü şekilde yer almalı. Altı ok mecliste mutlaka çoğunluğu sağlamalı. Onun için bir oy elbette Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy elbette CHP’ye dememiz gerekiyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin 2. Sıra Milletvekili adayı olarak çalışmalarını sürdüren Gülcan Kış, Mezitli’de Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde seçim ofisi de açtı.
Seçim ofisi dolayısıyla düzenlenen açılış töreni mitingi aratmadı. Açılışa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, CHP Parti Meclisi üyesi ve milletvekili adayı Emre Yılmaz, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, milletvekili adayları, partililer ve çok sayıda yurttaş katıldı.

“CUMHURİYETİMİZİ VE DEMOKRASİMİZİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Açılışta bir konuşma yapan CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, “100 yıl önce, bir imparatorluğun küllerinden yeni bir cumhuriyet, yeni bir devlet kurulmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının arkasındaki tek güç, milletin azim ve kararlılığıydı. O gün cumhuriyetimizi kuran Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının aklında eşitlik vardı, adalet vardı, bağımsızlık vardı, hürriyet vardı, kişi hak ve hürriyetlerinin teminat altına alınması vardı, ülkenin gelişmesi, kalkınması vardı. 100 yıl sonra, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, bu kez cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yeniden ayağa kaldırmak, millet iradesinin yeniden kayıtsız şartsız egemen olmasını sağlamak için CHP Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bizler yola çıktık” dedi.

“İNSANIMIZ CHP’NİN BİR KEZ DAHA SAHNEYE ÇIKMASINI İSTİYOR”

21 yıllık AKP iktidarının son demlerinde işçi, köylü, emekli başta olmak üzere toplumun tüm katmanlarının mutsuz olduğunu, gençlerin umudunu kaybettiğini ifade eden Gülcan Kış, “İnsanlarımız artık bu düzen değişmeli, Türkiye yeniden demokratik, adil, huzurlu bir ülke olmalı diyor. İnsanlarımız, bu ülkenin kurucu partisi olan CHP’nin cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bir kez daha sahneye çıkmasını ve milletin makus talihini değiştirmesini bekliyor. İşte 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu milyonlarca yurttaşımızın bu sessiz çığlığını duyan lider olarak sana söz yine baharlar gelecek diyor. CHP’liler olarak, üstlendiğimiz tarihi görevin bilincindeyiz, yarım asırdan fazla süreden sonra CHP iktidarını görecek olmanın heyecanı içindeyiz” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA DEMOKRAT BİR HALK ADAMI OTURACAK”

14 Mayıs seçimlerinin hem CHP’liler için hem ülke için ilklerin yaşanacağı bir seçim olacağına işaret eden Gülcan Kış sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cumhurbaşkanlığı makamına seneler sonra bir CHP Genel Başkanı, Atatürkçü, demokrat bir halk adamı oturacak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı seneler sonra yeniden devlet geleneğimize yakışan, kuruluş ilkelerimize sıkı sıkıya bağlı gerçek bir vatansevere, gerçek bir devlet adamına teslim edilecek. Bu değişim Türkiye’nin makus talihini de değiştirecek, geriye gidişi de durduracak, ülkemiz rahat bir nefes alacak. Türkiye’de hiçbir yurttaşımız kendisini yalnız, kimsesiz hissetmeyecek. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir genç ülkesinin geleceğinden endişe etmeyecek. Çeteler, rantçılar, mafya bozuntuları, haksız kazanç sahipleri değil; bu ülkenin emekçileri, onurlu insanları, helal kazanç sahipleri başları dik yürüyecek. Bunlar hayal değil. Bunlar ülkemize bir oy kadar yakın gerçekler. Yeter ki sandığa gidelim, oyumuzu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verelim ve sandıklarımıza sahip çıkalım.”

“YİNE CUMHURİYET KAZANACAK”

Bu süreçte Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen her desteğin anlamlı ve değerli olduğuna vurgu yapan Gülcan Kış, “Biz Cumhuriyet Halk Partililere düşen en önemli görev, bulunduğumuz yerlerde Sayın Kılıçdaroğlu’na en yüksek desteğin çıkmasını sağlamak. Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanacağına yürekten inanıyor, bunu sahada da görüyoruz. Bununla beraber asıl mücadelenin seçim zaferinden sonra başlayacağını da biliyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs zaferinden sonra başlayacak asıl mücadelede yalnız bırakmamak için CHP mutlaka TBMM’de en güçlü şekilde yer almalı. Altı ok mecliste mutlaka çoğunluğu sağlamalı. Onun için bir oy elbette Kılıçdaroğlu’na bir oy elbette CHP’ye dememiz gerekiyor. Bu seçim bürolarını vatandaşımıza bu gerçekleri anlatmak açısından önemli görüyorum. Şu an açılışını yaptığımız bu seçim büromuzu da bu düşüncelerle oluşturduk. Mersinliler günün her saatinde seçim büromuza gelsin, partililerimizle sohbet etsin, partimizin, Millet İttifakının ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun politikalarıyla ilgili sorular sorsun, taleplerini anlatsın istiyoruz. Bu seçim ofisini Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarımıza emanet ediyoruz. Size söz veriyoruz: Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak, yine cumhuriyet kazanacak, yine baharlar gelecek” ifadelerini kullandı.
Açılış töreninde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Parti Meclisi üyesi Emre Yılmaz ve CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür de katılımcıları selamlayarak birer konuşma yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.