Mersin’de PKK Terör Örgütüne Operasyon 23 gözaltı

İlk Yayın: 23 Mayıs 2023 – Güncelleme: 23 Mayıs 2023 15:55


Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince PKK/KCK terör örgütü üyesi (23) şahsa yönelik
şafak operasyonu düzenledi.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; PKK/KCK terör örgütü adına sık sık örgüte müzahir yayın organları üzerinden kaos ve korku oluşturmak maksadıyla ülke genelinde meydana gelen orman yangınları, molotof atma, korsan gösteri, kundaklama ve güvenlik birimlerine taşlı saldırı türü eylemleri gerçekleştirdiğini açıklayan ve kamuoyunda “Ateşin Çocukları” olarak bilinen oluşum ile terör örgütünün şehir yapılanması içerisinde olan şahısların tespitine yönelik yürüttükleri çalışmalar sonucunda aralarında örgüte eleman sağlayan (1) şüphelinin de olduğu toplam (23) şüpheliyi tespit etti.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde tespit edilen terör örgütü üyelerinin yakalanması amacıyla Mersin merkezli 2 ilde (Mersin, Antalya) geniş kapsamlı düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda (23) şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon düzenlenen şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada ele geçirilen çok sayıda dijital malzeme ve dokümana incelenmek üzere el konuldu. Yakalanan şüpheli şahıslar işlemleri tamamlanmak üzere Mersin İl Jandarma Komutanlığına götürüldü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.