Mezitli Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi’nde yüksek artış

İlk Yayın: 6 Nisan 2023 – Güncelleme: 6 Nisan 2023 13:09

Mezitli Belediyesi, 54 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Belediye-İş Sendikası arasında gerçekleşen sözleşmesi ile çalışanların ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Kadrolu işçilerin de hazır bulunduğu sözleşmeye; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tahsin Eren Güvençli, Belediye-İş Akdeniz Bölge Örgütlenme Temsilcisi Mithat Fahlioğulları, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Güner ve İnsan Kaynakları Müdürü Nuran Çaynakyer aldı. İmzalanan sözleşmeyle ücretlerde yüzde 63 oranında artış sağlandı.

İŞÇİLERİMİZİ ASLA MAĞDUR ETMEDİK

Çalışanlarını enflasyona ezdirmeyeceklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Depremler, doğa olayları ve enflasyonun artışı nedeniyle ülkemizde ciddi derecede ekonomik kriz yaşanıyor. Bu olumsuzluklara rağmen sendika yetkilileri ve iş yeri temsilcimizle görüşerek, toplu sözleşme üzerinden çok fazla zaman harcamadan uzlaşı sağladık. Kıdemlilik zammını 0,90 TL iken 2 TL’ye çıkarttık, Ramazan ve kurban bayramları için ciddi artışlar sağladık. Ortalamaya vurduğumuzda yüzde 63’lük bir artış söz konusu oldu. Kuşkusuz bu yeterli değil. Resmi enflasyonu değil de gerçek enflasyonu dikkate alırsak bu verilen rakamların yeterli olmadığını görmüş oluruz. Belediye olarak işçilerimizi asla mağdur etmedik. Ücretlerini zamanında ödedik, hiçbir gecikme yaşatmadık. İşçiler arasındaki eşitlik ilkesine mümkün olduğunca uyduk.  Her yerde başarılı belediye olduğumuzu söyleyebiliyoruz. Bu başarımızdaki en büyük etken şüphesiz çalışanlarımızdır. Bu vesileyle başta tüm çalışanlarımıza ve idaremize karşı gösterdikleri anlayıştan dolayı sendika yöneticilerine teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

ORTAK KARARLA SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK

Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tahsin Eren Güvençli, “Ekonomik koşullar nedeniyle çok zor dönemlerden geçiyoruz. Çarşıda, pazarda, kasapta alışveriş yaptığımız her yerde ciddi şekilde zorlanıyoruz ve enflasyonu biz işçiler de sonuna kadar hissediyoruz. Bu noktada toplu iş sözleşmemizi imzalayan Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a tüm işçilerin huzurunda teşekkür ederim. Bütün imkanlarını zorlayarak, ortak akıl ve uzlaşıyla iyi bir sözleşme çıkarttık. Sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MERSİN’DE EN YÜKSEK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADIK

Mersin’de en yüksek artışın Mezitli Belediyesi tarafından yapıldığını dile getiren Belediye-İş Akdeniz Bölge Örgütlenme Temsilcisi Mithat Fahlioğulları, “Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile 40 yıldır dostluğumuz var. Hem siyasi mücadele hem de sendikal mücadelede omuz omuza verdik. Görev yaptığı tüm belediyelerde işçi haklarını savunma konusunda her zaman en önde yer aldı. Bugün de buradayız ve Başkanımız Neşet Tarhan ile imzaladığımız toplu sözleşme Mersin’in en yüksek Toplu İş Sözleşmesidir. İşçilerimiz maaşlarını aldıklarında bunu daha iyi görmüşolacaklar. Sözleşmemizin tüm işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.