Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak katılan Mehmet Yayla Milliyetçi Hareket Partisi'nin yeni ilçe başkanı oldu.

İlk Yayın: 9 Eylül 2023 – Güncelleme: 9 Eylül 2023 21:31

Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak katılan Mehmet Yayla Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni ilçe başkanı oldu.

8 Eylül Cuma günü Yıldız Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Kürşat Türker Ercan, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal Gül, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Satar, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan, CHP İlçe Başkanı, Memleket Partisi İlçe Başkanı, Saadet Partisi İlçe Başkanı, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve partililer katıldı.

Kongre de konuşan İlçe Başkanı Adnan Gübbük işlerinin yoğunluğu nedeniyle aday olmadığını belirtti. Aday olmayacağı kesinleştikten sonra aday olmak isteyen partililere çağrıda bulunduğunu belirten Başkan Gübbük; “Tüm arkadaşlarımıza aday olmak isteyen varsa buyursun adaylığını ilan etsin dedik. Bu çağrımıza şu anda adayımız olan Mehmet Yayla kardeşimiz ben adayım şeklinde cevap verdi. Bizde kendisinin arkasında durduk. Gençlik yıllarımızdan bu yana Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olmaktan ve her kademesinde görev almaktan şeref duyuyorum. Bundan sonra da bir ülkücü olarak partimize destek vermeye devam edeceğim. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız İl başkanlarımıza, ülkü ocakları başkanlarımıza, belediye başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize, vakıf ve sendikamızın temsilcilerine ve dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olan değerli ilçe başkanımız Mehmet Yayla ve yönetim kurulu üyelerimize başarılar diliyorum” dedi.

Kongre de aday olan Mehmet Yayla mevcut ilçe başkanı Adnan Gübbük’e teşekkür etti. Teslim aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacağını belirten Yayla; ” Bugün burada devralacağımız bu kutlu görevi daha ilerilere taşımak için gece yatmayacak gündüz oturmayacağız. İnandığımız değerleri tüm vatandaşlarımıza anlatmak için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar partimizin ilçe başkanı olarak görev yapan Adnan Gübbük başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Kongremizin partimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

14. Olağan Kongre’de konuşma gerçekleştiren Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç birlik çağrısında bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu belirten Başkan Kılınç: ” Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sigortasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin söz sahibi olmadığı bir Türkiye düşünülemez. Tıpkı bunun gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nin söz sahibi olmadığı bir Anamur’da düşünülemez. Bugünden itibaren bir şekilde kırgın olduğunu veya bizlerden uzaklaştığını düşündüğümüz arkadaşlarımızdan başlamak üzere tüm hemşehrilerimizi tek tek ziyaret edeceğiz. Hepsinin gönlünü alıp partimize davet edeceğiz ve 7 ay sonra gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Anamur Belediyesi’ndeki varlığımızı korumakla yetinmeyecek Cumhur İttifakı olarak 13 ilçesi ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin burçlarına da üç hilalli bayrağımızı dikeceğiz” dedi.

Mevcut ilçe başkanı Adnan Gübbük’e teşekkür eden Başkan Kılınç; “2018 yılından bu yana ilçe başkanlığımızı yürüten Adnan Gübbük’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, yeni ilçe başkanı seçilen Mehmet Yayla ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Kongremiz partimize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Serdar Soydan ve Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın Aydıncık ve Bozyazı ilçelerindeki kongrelerin saatlerinin çakışması nedeniyle öğleden sonra katıldığı kongrede tek aday olan Mehmet Yayla Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni ilçe başkanı oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.