Oktay: “257 noktada 10 ilimizde çadırkent kurulumu tamamlandı”

İlk Yayın: 13 Şubat 2023 – Güncelleme: 14 Şubat 2023 09:40

Oktay’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Barınma konusunda çadır ve konteyner son derece yoğun çalışıyoruz. Milyolarca battaniyeyi sahaya göndermiş durumdayız. 257 noktada 10 ilimizde çadırkent kurulumu tamamlanmıştır. Buralara afetzede vatandaşlarımızı almış durumdayız. 27 bin konteyner kent alt yapısı tamamlanmıştır. İllerimize konteyner sevkiyatı başlamıştır. Halihazırda 4 bin 900 kurulu var olan konteynerimiz var.

2 milyon 200 bin afetzedeye 3 öğün yemek verebilecek altyapı hazır. Hasar tespit çalışmaları son derece önemli. Bir haftaya kadar bunu tamamlamaya çalışıyoruz. Kalıcı konutlar ile alakı da ay sonuna kadar da bu çalışmalara başlamak istiyoruz.

6 binin üzerinde hasar tespit personeli çalışmakta. Çalışmalar kalıcı konutlar için önemli. Aynı zamanda da yardım faaliyetleri için de önemli bu çalışma.   Ayni yardımlar özellikle Aile Bakanlığımızda devam eden AFAD şemsiyesi altında tüm yardımlar için Alo 144’ü aradığınızda sizi yönlendirecekler.

Ayni yardımlar için dağıtım noktaları oluşturulacak. 257 adet dağıtım noktası, marketler kurulacak. Ulaşım ile alakalı sorunumuz yok. Hatay Havalimanı aktif vaziyette. Enerjide doğal gaz ve elektrikte sorunumuz yok. Sadece kontrollü şekilde verilmeye devam ediliyor. Hasar tespit çalışmaları buna da hızlandırmış olacak. Hayatı bir an önce bu akut dönemden çıkarmaya çalışıyoruz. Haberleşme ile alakalı şu an itibarıyla ciddi bir sorun bulunmuyor.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.