Piyasalarda bugün

İlk Yayın: 1 Mart 2023 – Güncelleme: 1 Mart 2023 09:33

Ne Oldu?

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden kişi sayısı 45.089’a yükseldi.

Bloomberg’de yer alan habere göre TCMB, Hazine karşı taraflı TL KKM vadesi geldiğinde dövize dönüp, ertesi gün TCMB karşı taraflı dövize dayalı KKM’ye dönüştüren bankaları sözlü olarak uyardı.

EYT’ye ilişkin Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi iktidar ve muhalefetin 395 oyuyla kabul edilerek yasalaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, İstanbul’da şehrin içindeki 1,5 milyon riskli konutu hem Anadolu hem Avrupa yakasında belirledikleri 2 rezerv alana taşıyacaklarını bildirdi.

Elektrikte gün öncesi piyasası azami fiyat limitinde indirime gidildi. EPDK’nın kararına göre ilgili piyasalarda asgari fiyat limitleri 0 TL/MWh, azami fiyat limitleri ise 3 bin 50 TL/MWh olarak uygulanacak.

Moody’s, Türkiye’nin 2023 yılı büyüme beklentisini %2’den %2,3’e, 2024 yılı büyüme beklentisini %3’den %4’e revize etti.

Üst düzey bir ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi: İran 12 günde nükleer bombaya malzeme üretebilir.

Pentagon Savunma Politikalarından Sorumlu Müsteşarı Kahl, Rusya’nın Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Antlaşması’nı askıya almasına ilişkin, Moskova’nın sınırsız bir nükleer silah yarışına girecek durumda olmadığını ve bu adımının ABD yönetimi üzerinde etkisi olmayacağını söyledi.

Ne Olacak?

Yurt içinde İmalat PMI verisi açıklanacak.

ABD ve Euro Bölgesi’nde PMI verileri takip edilecek.

Moskova Borsası, 1 Mart’ta Türk lirası cinsinden vadeli işlemlere başlayacak.

Borsa İstanbul’un bu sabah hafif alıcılı açılış yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.