Saadet Partili Karataş: “Günübirlik değil kalıcı çözümlere ihtiyaç var”

İlk Yayın: 15 Şubat 2023 – Güncelleme: 15 Şubat 2023 13:22

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremin ardından Türkiye genelinde yardım seferberliği devam ediyor.

Saadet Partisi, depremin ilk gününde itibaren sahada arama kurtarma ve yardım gibi konularda çalışmalar yaptı. Ayrıca, yardım tırlarının yanı sıra depremzede ailelerin barınma ve sıcak yemeğe ulaşması konusunda da faaliyet yürütüyor.

Saadet Partisi tarafından depremden en fazla etkilenen illerden birisi olan Adıyaman’da depremzede ailelerin üç öğün sıcak yemeğe ulaşabileceği bin metrekarelik seyyar aşevi kuruldu.

Böylesine büyük bir felakete karşı duyarsız kalınamayacağını söyleyen Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, “Adıyaman’ımızda ve depremden etkilenen diğer illerimizde teşkilatımızın sağladığı imkanlarla neler yapılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Teşkilatlarımız tarafından deprem bölgesinde planlı, programlı düzgün bir çalışma var. Günübirlik değil, çünkü bu depremin yaraları bir günde, bir haftada, bir ayda sarılacak gibi değil.” dedi.

Başkan Karataş, bölgedeki sıkıntıların yıl sonuna kadar devam edebileceği yönünde değerlendirmede bulunarak, “Bu süre zarfında burada ihtiyacı olan insanlara yardım edebilmek önemli. Teşkilatlarımız bir yandan Afyonkarahisar’a gelen depremzede ailelerimizle ilgilenirken diğer yandan deprem bölgesine yapılan yardımlara devam ediyoruz.” diye konuştu.

Yaşanan aksaklıkların hızlı bir şekilde giderilebilmesi için gayret ettiklerini belirten Başkan Karataş, il ve ilçe teşkilatlarının büyük bir özveriyle yardım çalışması gerçekleştirdiğini dile getirerek, depremin yaralarının el birliği ile sarılacağını ifade etti.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.