Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Bal’dan Anamur İçin 22 Proje

İlk Yayın: 10 Mart 2024 – Güncelleme: 10 Mart 2024 14:03

MHA – Saadet Partisi Ali Bal Anamur’u daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için yola çıktıklarını söyledi. Anamur Çıtır Pastanesinde düzenlenen programda Saadet Partisi basınla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Menderes Bora, öncelikle AGC yeni yönetimine başarılar diledi. Konuşmasında Milli görüş Belediyeciliğinin önemini vurgulayan Bora, 94 ruhunun ancak Saadet Partisi adayları ile vücut bulacağını ve halkımızın sorunlarını Milli Görüş Belediyecilik anlayışı ile çözüleceğini ifade etti. Anamur da da Milli Görüş Belediyeciliğinin hizmet verebilmesi için halkımızdan Belediye Başkan Adayı Ali Bal ve meclis üyesi adayları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Contar için destek istedi. Saadet Partisi İl başkanı Avukat Mehmet Polat, İlçe Başkanı Menderes Bora, Büyükşehir Adayı Soner Contar, Bozyazı Adayı  İlahiyatçı olmamın belediyecilikle ne ilgisi olduğu sorusu ise aslında düşündürücü bir soru olduğunu vurgulayarak yerel yönetime çarpıcı bir yaklaşım getiren Saadet Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Ali Bal konuşmasının devamında şunları söyledi. Çünkü belediyecilik sadece alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi gibi fiziksel unsurlardan ibaret değildir. Belediyecilik, insanların yaşam kalitesini artırmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, adaleti ve huzuru sağlamakla ilgilidir. İşte bu noktada, dinin temel prensipleriyle belediyeciliği buluşturarak insan odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyoruz.  Din, sadece ibadetlerden ibaret değildir. Asıl olan, insanlar arasında barışın ve adaletin hâkim olmasıdır. Bu nedenle, zulme, haksızlığa ve sömürüye karşı çıkmak herkesin sorumluluğundadır. Belediyecilik de bu sorumluluğun bir parçasıdır. Anamur’da yaşayan herkesin hakkını korumak, adaleti sağlamak ve insanların refahını artırmak için çalışacağız.  Dinlerin ortak mesajı, insanların birbirlerine karşı sevgi ve saygıyla yaklaşmalarıdır. Bu nedenle, farklı inançlara sahip olan insanları bir araya getirerek, hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünü geliştireceğiz. Anamur’u, herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir kent haline getireceğiz.  Bilim ve teknoloji de bu sürecin önemli bir parçasıdır. İnsanlığın yaşamını kolaylaştırmak, çevreyi korumak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için bilimin ve teknolojinin nimetlerinden yararlanacağız. Ancak bunu yaparken, insanı merkeze alarak, doğayla uyumlu bir şekilde hareket edeceğiz.  Değerli Anamur halkı, biz Saadet Partisi olarak, sizin refahınızı ve mutluluğunuzu önemsiyoruz. Anamur’u daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Sizden aldığımız destekle, hep birlikte daha güzel bir gelecek inşa edeceğiz.  Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.
“Milli Görüş işte ilhamını buradan almış Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve evrensel barış ve adaletin hakim olduğu yeni bir dünyanın inşasını kendine şiar edinmiştir.” Diyen Bal projelerini şu şekilde sıraladı. 

 

 

1-Savaş değil barış 
2-Çatışma değil diyalog 
3-Baskı ve tahakküm değil insan hakları ve hürriyet 
4-Çifte standart değil adalet 
5-Üstünlük değil eşitlik 
5-Jeotermal kuyuların faydaları ve zararları hakkında farklı görüşler serdedilmektedir. Bu kuyuların gerek çevreye, gerekse yer altı sularının kirlenmesi vb. sakıncalarını konuyla ilgili uzmanlardan oluşacak bir bilim kuruluna inceletecek ve Anamur’umuzun yer altı ve yerüstü zenginliklerine, tarihi ve kültürel mirasına, tarıma, çevreye, bitki örtüsüne, zararlı olacağı ve hava kirliliğine yol açacağı kanaatinin ağır basması halinde bu kuyuların açılmasına izin vermeyeceğiz.
6-Ekim dikime elverişli arazilerin imara açılmasına izin vermeyecek ve sorunun tarım arazilerinin dışında toplu konut inşaatları ile çözme yoluna gideceğiz.
 7-Muz, çilek, nar, şeftali ve kayısı gibi ürünlerinin daha çok değerlendirilmesi için dönüşümlü meyve suyu fabrikası kuracağız.
8-Halkımızın sağlık hizmetlerine daha rahat ve verimli bir şekilde erişimini sağlamak için Anamur’umuzda bir Belediye Hastanesi kuracak, acil durumlar için ambülans helikopter uygulamasını getireceğiz.
9-Mahallelerin ve özellikle mahalle muhtarlarının karar süreçlerine aktif katılımlarını sağlayacağız.  10-Yaya kaldırımlarının işgalini önleyeceğiz. Trafik sıkışıklığını gidermek üzere stratejik mevkilere otoparklar inşa edeceğiz.
11-Sebze ve meyve üretiminde pazarlama problemlerini mahalle meclislerinde üretici ve tüketicilerle birlikte görüşerek çözüme bağlayacağız.
12-Geri dönüşümlü çöp fabrikasının faaliyete geçirilmesini sağlayacağız.
13-Sebze ve meyve üretiminde verimliliğin arttırılması ve girdi maliyetlerinin düşürülmesi  için üreticiye gereken desteği sağlayacağız.
14-Zeytinyağı fabrikası kuracağız.
15-Halkımızın daha ucuz ve daha hesaplı ekmek tüketimine yardımcı olmak için Halk Ekmek fabrikası kuracağız.
16-Taziyelerde halkımızı çadırlardan kurtarmak ve taziyelerini daha rahat bir ortamda  gerçekleştirebilmek için her mahallede merkezi noktalarda taziye evleri açacağız.
17-Belediye bütçesini ve harcamalarını detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklayacağız. Bütçe 
arcamalarını şeffaflaştıracağız.
18-Meslek Edinme ve İş Sahibi Olma kursları açacak, bunun için KOBİ’lerle işbirliğine ağırlık vereceğiz.
19-Beyaz Masa: Halkımız belediyemizden bir hizmet talep ettiğinde birimler arasında koşup durmayacak, talep edilen hizmet Beyaz Masa görevlileri tarafından takip edilerek en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır.
20-Belediye personel alım ve terfilerini şeffaf kriterlere dayandıracağız.
21-Bağımsız vatandaş denetleme kurulları oluşturarak belediye faaliyetlerinin sürekli denetlenmesini sağlayacağız. 
22-Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre hizmet tasarımı yapacağız.”
Toplantı, basın mensuplarının sorularının cevaplandırılması ile son buldu. 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.