STK’lardan Denize Yoğun İlgi

İlk Yayın: 7 Mart 2024 – Güncelleme: 7 Mart 2024 09:29

MHA – Anamur’da Esnafından zanaatkarına, STK’sından mahallelisine Durmuş Deniz’e yoğun ilgi gösteriyor. Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Talat Dinçer, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Anamur’da bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerde esnaflar nezdinde çok sevilen ve sayılan Dinçer’e, Anamur Sanayi Sitesi’nde dört yüz dükkândan en az üç yüz elli ustası yakından tanıyordu.  Dinçer, 1991 yılından beri Mersin ve İlçelerinin Esnaf ve Sanatkârlarının sorunlarıyla ilgileniyor. 2005 yılından 2022 yılına kadar Mersin Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı, 2022 yılından ise milletvekilliği görevini yürütüyor. 
Dinçer’in Anamur ziyaretine İl Başkan Yardımcısı Turabi Yeşilçayır, İlçe Başkanı Arif Çakırcı, Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ve Belediye Meclis Üyesi adayları eşlik etti.  Ziyaretler, Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Ziraat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası gibi Meslek Kuruluşlarıyla başladı. Ardından CHP heyeti, Sanayi Sitesi Esnaflarını tek tek ziyaret etti. İlçe örgütünün planladığı toplantılara, Emirşah, Karadere, Alataş mahallelerinden yoğun katılım sağlandı. Emirşah Mahallesi’nde gerçekleşen toplantıda, vatandaşların ilgisi ve katılımı dikkat çekti. Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını dinlediğini ve beklentilerini karşılayacaklarını vurguladı. İki günlük ziyaretlerin sonucunda, esnafların desteklerini aldıklarını belirtti. 
Milletvekili Dinçer, Anamur ve Mersin Belediyelerinin her ikisinin de CHP’li olması halinde hizmetlerin daha kolay geleceğini ifade ederek, Durmuş Deniz ve Vahap Seçer için oy talebinde bulundu.  CHP Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ise, esnafların sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini ve beklentileri karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Esnafın işlerini kolaylaştırmak ve daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.