Zeynep Geyikligil Keskinarslan: ‘Kadınların Sesine Ses Olmaya Adayım’

İlk Yayın: 6 Haziran 2024 – Güncelleme: 6 Haziran 2024 18:35

Mithat ÜNAL(MHA) – Zeynep Geyikligil Keskinarslan, 11 Haziranda yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Anamur İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. Kendi deyişiyle “Hep Birlikte Varız” diyen Keskinarslan, kadınların sesine ses olmak ve mücadelelerine destek olmak için bu önemli göreve talip olduğunu belirtti. CHP Anamur İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Zeynep Geyikligil Keskinarslan, partisinin ilçe kadın kollarının başkanlığına aday olduğunu ve delegelerin desteğini istediğini dile getirdi. Atatürk’ün izinde olduğunu ve “Benim iki büyük eserim var; birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” dedi. Geçmişte Mersin İl Kadın Kolları tarafından ödüllendirilen Keskinarslan, 2019 yılından beri İlçe Kadın Kolları yönetiminde çalıştığını ve bölgeyi ve insanları iyi tanıdığını vurguladı. Kadınların yaşadığı sorunları en tarafsız şekilde ele alacaklarını ve çözüme ulaştıracaklarını ifade etti. Kadınların söz sahibi olması ve mücadelenin güçlenmesi için aday olduğunu vurgulayan Keskinarslan, farklılıkları bir kenara bırakarak omuz omuza verilmesi gerektiğini söyledi. Yanlış politikalara dur diyerek partilerini iktidara taşımak istediklerini belirtti.
 Zeynep Geyikligil Keskinarslan’ın adaylığı, kadınların siyasetteki rolünün ve etkisinin artması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kadınların sesine ses olmak ve toplumsal mücadeleye katkı sağlamak için önemli bir fırsat olarak görülen bu adaylık, Anamur ve çevresindeki kadınların destek ve ilgisini çekiyor. 

‘’Benim iki büyük eserim var; birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.’’ diyen ulu önder, baş öğretmen, ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde.” Diyerek başlayan Zeynep Geyikligil Keskinarslan’ın konuşması şöyle; “Neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli üyeleri, sevgili yol arkadaşlarım, sayın belediye başkanım, saygı değer ilçe başkanım, yönetim kurulu üyelerim, sevgili kız kardeşlerim ve basınımızın güzide temsilcileri.. Hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz.
Ben Zeynep Geyikligil Keskinarslan. Cumhuriyete, demokrasiye, insan haklarına, örgütlü mücadelenin gücüne ve gerekliliğine inanan bir cumhuriyet kadını olarak 20 yıl önce aranıza, Cumhuriyet Halk Partisi ailesine katıldım.
Biz kadınların yaşadığı sorunları, en tarafsız şekilde değerlendirecek ve çözüme ulaştıracak olan yine biz kadınlardır, kadın dayanışmasıdır, örgütlü mücadeledir.
Bu mücadelenin de en doğru adresi, biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren, ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir.’’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisidir. O yüzden buradayız.
Sadece biz kadınların değil; çocukların, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, ülkemizin aydınlık geleceği için en doğru adres Cumhuriyet Halk Partisi’dir. O yüzden buradayız. O yüzden Cumhuriyet Halk Partisi’ndeyiz.
Bu sebepten ekibimle birlikte bu yüce göreve Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Kadın Kolları başkanlığına talibim. Siz kıymetli üyelerimizin takdirine sunuyorum.  2019 yılından beri İlçe Kadın Kolları yönetiminde çalışmaktayım. Bölgeyi ve insanımızı tanıyor, sorunlarını biliyorum. Köylerde, tarlada, bahçede, meydanlarda, partimizde ve kadının olduğu her yerde yol arkadaşlarımla birlikte mücadelemize güç katmak için çalıştım; her şartta ve sonuçta yine çalışacağım. Yapmış olduğum çalışmalar neticesinde 2022 yılında Mersin İl Kadın Kolları tarafından ödüle layık görüldüm. Tecrübe ve deneyimlerimi siz değerli yol arkadaşlarımla paylaşmak için adayım. Biz kadınların söz sahibi olması için, mücadeleyi ve umudu güçlü tutmak için adayım! 
Bizden öncekilerden devraldığım meşaleyi bizden sonrakilere daha gür ve güçlü bir şekilde devretmek için adayım. 
Saygı ve nezaket çerçevesinde, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp omuz omuza vererek ülkemizde, ilimizde ve Anamur’da; fiziksel ve psikolojik şiddete uğrayan, ezilen, hor görülen kadının ve çocuğun sesi olmalı, hep birlikte mücadele etmeliyiz. Yanlış politikalar uygulanan bu iktidar dönemine dur diyerek partimizi iktidara taşımalıyız.
Bu bilinç ve sorumlulukla kadınların sesine ses olmak, mücadelesine destek olmak için adayım. Partimden aldığım demokrasi bilinciyle, göreve talip olan diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: Ey Türk Kadını Sen Yerde Sürünmeye Değil, Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın!  Bu Ülkenin Kurtuluşunda, Kuruluşunda, Yükselmesinde, Aydınlanmasında Ve Yaşamın Her Alanında Vardık, Varız, Var Olacağız.”

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.