Anamur’a 4 yıllık Turizm İşletmeciliği Bölümü geliyor

İlk Yayın: 17 Nisan 2024 – Güncelleme: 17 Nisan 2024 22:45

Anamur’a 4 yıllık Turizm İşletmeciliği Bölümü geliyor

17 Nisan 2024 – 16:32

Genel, Güncel, ManşetlMersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Anamur ve Aydıncık’ta yeni bölümler açmak üzere YÖK’e başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bünyesinde bir lisans bölümü, Anamur Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2 ön lisans programı ve Aydıncık Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise bir ön lisans programı için Yükseköğretim Kurulu’na başvuruların yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

Anamur’a ilk kez bir lisans programı açılması için başvuruda bulunuldu

“Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bünyesinde “Turizm İşletmeciliği” lisans bölümünün eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması planlanmakta. Bu program için 25 öğrenci alımı için gerekli başvurular YÖK’e yapıldı. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda Anamur ilçesinde ilk kez bir lisans programı eğitim-öğretim faaliyetine başlayacak.

Anamur Meslek Yüksekokuluna 2 yeni ön lisans programı

Anamur Meslek Yüksekokulu bünyesinde 1157 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten 8 aktif ön lisans programı bulunmakta. Açılması planlanan “Çocuk Gelişimi” ile “Özel Güvenlik ve Koruma” ön lisans programları için ayrı ayrı 40 kontenjan olacak şekilde öğrenci alımı için YÖK’e gerekli başvurular yapıldı.

Aydıncık MYO faaliyetlerine Anamur’da devam edecek

Aydıncık Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde “Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği” ön lisans programının eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması için gerekli akademik kadro süreçleri tamamlandı ve 30 öğrenci kontenjanı için YÖK’e gerekli başvurular yapıldı. Aydıncık Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretim faaliyetlerine Anamur ilçesinde devam edecek.

Anamur ilçemizde bölgesel ve ulusal ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak açılması planlanan, lisans bölümü ve ön lisans programlarının YÖK tarafından onay verildiği takdirde; 2024-2025 eğitim-öğretim yılında faaliyetlerine başlayacak.”

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.