Anamur'da Miniklerin Mezuniyet Sevinci: Yıl Sonu Etkinliği Coşkuyla Kutlandı

İlk Yayın: 28 Mayıs 2024 – Güncelleme: 28 Mayıs 2024 16:20

MHA – Mersin’in Anamur ilçesinde, Yunus Emre 4-6 Yaş Cennet Kuşları Grubu Kur’an Kursu öğrencileri, Yıldız Düğün Salonu Konferans salonunda düzenlenen “Yıl Sonu Etkinliği Programı”nda yıl boyunca edindikleri bilgileri ve yetenekleri sergiledi. Etkinliğe katılan veliler ve davetliler, miniklerin gösterileriyle duygu dolu anlar yaşadı. Program, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasında, erken yaşta eğitimin önemine vurgu yapılarak, Kur’an Kursları’nın çocukların iyi bir kişilik ve gelecek oluşturmalarında oynadığı rol belirtildi. Çocuklarını kurslara gönderen velilere ve programda emeği geçen öğretmenlere teşekkür edildi. İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, konuşmasında şunları söyledi: “Kur’an-ı Kerim’i, dini ve milli değerleri öğrenen yavrularımızla bizi bir araya getiren Rabbimize hamd ediyorum. Bu güzel duyguları yaşatan devlet büyüklerimize, çocuklarını kurslarımıza gönderen siz kıymetli velilerimize ve öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Peygamber Efendimizin ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretenlerinizdir.’ müjdesine nail olanlardanız. Çocuklarımıza Allah’ı, Peygamberi, Kur’an-ı Kerim’i ve güzel ahlakı öğreten tüm öğreticilere ve ailelere teşekkür ediyorum.”
 Minik öğrenciler, etkinlikte yıl boyunca öğrendikleri bilgileri ve becerileri sergilediler. İlahiler, dualar, sureler ve hadislerle dolu performansları izleyicilerden büyük beğeni topladı ve dakikalarca ayakta alkışlandı. Çanakkale Savaşı’nda yaşanan olayları canlandıran miniklerin asker kıyafetleriyle yaptıkları gösteri, başta anne-babalar olmak üzere tüm katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Yunus Emre Camii İmam-Hatibi Kazım Doğan, programın sunuculuğunu yaparken, “Cennet Kuşları Öğrencilerimizin yıl sonu etkinliğini yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu çocukların eğitiminde emeği geçen ailelerine ve hocalarına teşekkür ediyor, onların Kur’an’a, İslam’a, vatana ve millete hayırlı bireyler olarak yetişeceklerine inanıyorum” dedi. Etkinlik, protokol üyelerinin minik öğrencilere karne ve hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi. Anamur İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, Şehit Yüksel Alçın Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadi Öztürk, ADRB Vaizi Fatma Güvercin, Vaiz Muhammet Yasir Çolak, Gençlik Koordinatörü İbrahim Sağır, Önder Anamur Temsilcisi Abdullah Uysal ve diğer katılımcılar, miniklerin bu özel gününde yanlarında olarak onların heyecanına ortak oldular. 
Miniklerin Unutulmaz Günü: Anamur’da Yıl Sonu Etkinliği
Anamur’daki bu anlamlı etkinlik, minik öğrencilerin eğitim yolculuğunda önemli bir kilometre taşı oldu. Velilerin yoğun katılımı ve miniklerin başarılı performansları, bu tür eğitim programlarının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdi. Çocuklarının eğitiminde emeği geçen öğretmenlere, velilere ve tüm katılımcılara teşekkür edilen bu özel gün, unutulmaz anılarla son buldu.
Haberimizi Faydalı Buluyorsanız  Lütfen  Paylaşın

 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.