CHP’nin Adayı Durmuş Deniz TEMAD Üyesi Emekli Komutanların Taleplerini Dinledi

İlk Yayın: 1 Mart 2024 – Güncelleme: 1 Mart 2024 15:00

Mithat ÜNAL-Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ı ziyaret ederek emekli komutanlarla hem sohbet etti, hem de projelerini anlattı. Komutanların öneri ve taleplerini dinleyerek not alan Durmuş Deniz ve meclis üyesi adaylarını Dernek Başkanı Şevki Altunçekiç ve komutanlar karşıladı. Dernek Başkanı Altunçekiç, Deniz ve beraberindekilere hoşgeldiniz derken, kendilerinin rahat faaliyet gösterebilecekleri bir yer istedi. 

Bu konuda Altunçekiç’e belediye başkanı olduğu taktirde yer sözünü veren Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, kendisinin de gerek kurucu, gerek yönetim kurulu başkanı veya yönetim kurulu üyesi olarak bu güne kadar hep sivil toplum kuruluşlarının içinde olduğunu söyledi.  Anamur’un elzem ihtiyaçlarını gerek sosyal, gerek kültürel, sağlık ve eğitim, gerekse fiziki olarak bütün ihtiyaçlarını iyi bildiğini kaydeden Deniz, projelerini de bu bilinçle hazırladıklarını söyledi. 
Deniz’in aday adaylığı döneminde parti içinde yarıştığı Ali İlhan Ayhan da aday adaylığı dönemde verdiği sözü yerine getirerek hazırladığı projeleri partisinin adayı Durmuş Deniz’e teslim ederek destek oldu. 
emekli Komutanlardan gelen soruları dikkatle dinleyen ve tek tek cevaplandıran Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz,  Anamurda kendisini Mersinde de, Mersinlilerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i  göreve getirdiği taktirde, Otluca kaynağından gelen kaliteli suyu Anamkur’a içmesuyu olarak kazandıracaklarını söyledi. Öte yandan Anamur muzunun kolonyasını üreteceklerini ve gövde atıklarından dokuma lifi üreterek bayanların  oluşturacakları dokuma ürünleri olarak piyasaya süreceklerini kaydeden Deniz, Anamur Çavuşpınar meydanına da geniş çift katlı bir otopark yapacaklarını söyledi.  
Kültürel, eğitimsel ve sıcak asfalt gibi projeleri konusunda da komutanları ayrıntılı olarak bilgilendiren CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Seralardaki ilca ambalajlarını üreticileri bilinçlendirerek oluşturacakları geri dönüşüm sistemi ile belediye bünyesinde toplayarak hem ekonomiye kazandıracaklarını hem de doğayı bu ambalajlarla zehirlenmekten kurtaracaklarını söyledi.  Deniz’in TEMAD’taki ziyareti emekli komutanlarla çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
 

Kaynak: MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam algılamasını kapatınız.